Шлях пастора Аделаджі: від зруйнованої церкви до нових можливостей для Африки

Джерело: The Economist
Сандей Аделаджа, пастор, який став відомим в Україні, повертається в Африку, щоб продовжити боротьбу за духовність та справедливість для африканських дітей.
Сандей Аделаджа, нігерійський пастор, який здобув світову популярність завдяки створенню однієї з найбільших церков у Європі, планує повернутися до Африки, щоб присвятити себе допомозі африканським дітям. Релігійний лідер, який у 1993 році приїхав до України, швидко став ключовою фігурою у релігійному і політичному житті країни. Його церква, відома під назвою “Посольство Благословенного царства Божого для всіх народів”, здобула величезну популярність, а кількість прихожан у певні моменти сягала до 25 000 осіб.
Церква Аделаджі стала важливим центром для багатьох українців, особливо в період 1990-х і 2000-х років, коли країна переживала економічну та соціальну нестабільність. Вона пропонувала духовну підтримку в часи гіперінфляції, державного колапсу та соціальних потрясінь. Сам Аделаджа став не лише релігійним, а й політичним діячем, оскільки церква мала зв’язки з важливими політичними фігурами України.
Однак успіх церкви Аделаджі не тривав вічно. В кінці 2000-х років розгорівся великий фінансовий скандал, пов’язаний з інвестиційною компанією King’s Capital, де багато прихожан церкви стали жертвами шахрайства. Протягом цього часу Аделаджа став об’єктом звинувачень у причетності до фінансових махінацій. Пастор заявляв, що він майже нічого не знав про схему, однак через ці звинувачення його репутація значно постраждала. Хоча Сандей Аделаджа не був засуджений у суді й суд у 2023 році визнав справу застарілою, церква зазнала значних втрат. Членство скоротилося, філії закрилися, а амбітні плани щодо міжнародної експансії були скасовані.
Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.