47% українських біженців у Норвегії не планують повертатись в Україну після війни

Джерело: VG

Опитування показало, що 47% українських біженців у Норвегії заявили, що не планують повертатися до України навіть після завершення війни. Лише 10% респондентів висловили бажання повернутися додому.

Дослідниця Вільде Гернес з Інституту міських та регіональних досліджень (NIBR) при OsloMet зазначає, що серед українців можна виділити дві основні тенденції.

Перша з них стосується тих, хто вже давно перебуває в Норвегії, і вони, як правило, мають намір залишитися в скандинавській країні. Друга тенденція характерна для новоприбулих, які вже з самого початку висловлюють бажання осісти в Норвегії.

Дослідниця Вільде Гернес також зазначає, що серед новоприбулих збільшилася кількість хлопців віком 16-17 років. Дослідниця припускає, що це може бути пов’язано з тим, що після досягнення 18 років хлопці більше не можуть виїхати з України, оскільки їм, ймовірно, доведеться брати участь у війні.

У січні 2023 року було проведено опитування, за результатами якого кожен третій українець, що приїхав до Норвегії за останні два роки, висловив бажання залишитися в країні. Більш ніж половина респондентів зазначили, що не визначилися, чи повернуться вони додому після завершення війни.

Російська економіка перебуває у гіршому стані, ніж це подає офіційна статистика Кремля, мовиться у звіті Стокгольмського інституту перехідної економіки (SITE), підготовленому для міністрів фінансів ЄС. Хоча Росія заявляє про зростання ВВП на 4,3% у 2024 році, експерти SITE вважають ці цифри недостовірними через ймовірне заниження інфляції та приховані витрати на війну проти України.

На Закарпатті взяли під варту двох жителів Закарпаття, які намагалися організувати незаконне переправлення в Румунію військовозобов’язаної особи. Чоловіки є служителями московського патріархату. У разі доведення вини їм загрожує до 9 років ув’язнення.

Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський повідомив, що втрати росіян в Україні з початку 2025 року вже сягнули понад 177 тисяч солдатів.

Президент України Володимир Зеленський і глава Франції Еммануель Макрон не спілкуються через посольства – вони напряму дзвонять один одному через захищені лінії, WhatsApp або Signal.

Глава зовнішньополітичної служби Європейського Союзу Кая Каллас заявила, що не вірить у реальну зацікавленість Росії в досягненні миру в Україні.