ВАКС відправив під варту колишнього голову Апеляційного господарського суду

Джерело: САП

30 грудня слідчий суддя ВАКС задовольнив клопотання детективів НАБУ, погоджене прокурором САП, застосувавши до колишнього голови Апеляційного господарського суду однієї з областей запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення 30 млн 280 тис. грн застави. У ЦПК поінформували, що мова про колишнього голову Західного апеляційного господарського суду Бориса Плотніцького.

Строк дії запобіжного заходу – до 27 лютого 2025 року включно.

Суд ухвалив взяти підозрюваного під варту в залі суду.

На початку грудня САП і НАБУ викрили тодішнього голову Господарського суду Львівської області Василя Артимовича та колишнього голову цього ж суду Михайла Юркевича. Згідно з даними слідства, вони вимагали від представника приватної компанії хабар у розмірі 1 млн доларів.

За ці гроші вони нібито обіцяли забезпечити ухвалення потрібних рішень у судових справах Західного апеляційного Господарського суду, а також «запобігти замовному вбивству викривача».

Детективи задокументували передачу частини хабаря у сумі 75 тисяч доларів.

Згодом НАБУ і САП повідомили підозру у вимаганні хабаря і Плотніцькому. Під час обрання запобіжного заходу прокурор зачитав фрагменти матеріалів негласних слідчо-розшукових дій. Зокрема, в розмовах з іншими фігурантами Плотніцький зазначав, що мільйон потрібно поділити на “два поверхи”, що, на переконання слідства, означає вплинути на прийняття рішень як в першій так і в апеляційній інстанції. Також фігуранти озвучують фрази на зразок “Борис працює, буде хлопок”. Зафіксований й вислів: “Самі питання не закриєте”.

На переконання слідства, зафіксовані розмови свідчать про здійснення впливу Плотніцьким на суддів. Плотніцький видалив частину переписки перед тим, як у нього вилучили телефон. На думку прокурора, це свідчить про істотний ризик знищення чи спотворення інших доказів у справі. Також Плотніцький має можливість безперешкодного виїзду за кордон, що створює ризик переховування від слідства і суду.

Зауважується, що Плотніцький свою вину не визнав та заявив, що готовий співпрацювати зі слідством. Захист просив обрати йому запобіжний захід, не пов’язаний з триманням під вартою.

Зрештою, фігуранта взяли під варту у залі суду з альтернативною заставою 30,2 млн грн.

Нині триває досудове розслідування.

Раніше ВРП дозволила арештувати також суддю у відставці Юркевича. А згодом і голову Господарського суду Львівської області Василя Артимовича.

Раніше у Сполучених Штатах пояснили, що в Україні можуть зробити більше для боротьби з корупцією у країні. Як зауважив речник Державного департаменту Метью Міллер, влада США давно веде відповідні діалоги з урядом в Україні.

Загалом у США позитивно оцінюють конкретні кроки України в боротьбі з корупцією, та, однак наголошують, що можна зробити більше.

Зауважимо, 5 грудня 2023 року пані посол США в Україні Бріджит Брінк заявила, що такі реформи, як боротьба з корупцією, судочинство та корпоративне управління, зміцнять довіру українських союзників та бажання продовжувати допомагати й інвестувати в Україну. Брінк зауважила, що це рекомендація, натомість рішення, як рухатися далі, залежить від українського керівництва і народу.

Однак, я вказала б на три сфери, на яких ми зосереджені, — це боротьба з корупцією, корпоративне управління та реформа системи правосуддя, — заявила вона.

Також пані посол нагадала, що Рада у першому читанні ухвалила законопроєкт щодо посилення незалежності САП. Водночас вона порадила розглянути рекомендації G7 та ЄС, які, можуть зробити САП ще сильнішою.

За результатами за 2023 рік Україна додала три бали в Індексі сприйняття корупції (Corruption Perceptions Index — CPI), що є одним із найкращих результатів у світі за минулий рік.

Однак, з початку повномасштабного вторгнення в Україні було винесено 6877 вироків за корупційні правопорушення, проте лише 1,5% засуджених отримали покарання у вигляді позбавлення волі.

  • Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) виділило для проведення стандартного опитування щодо корупції в Україні понад 1,7 мільйона гривень.
  • В Європейському Союзі погодили створення Ревізійної ради Українського фонду, метою якої є контроль за фінансуванням з боку блоку для запобігання проявів корупції та шахрайства.
  • СБУ спільно з НАБУ викрили на корупції мера одного із міст на Закарпатті та його спільників, які, зловживаючи службовим становищем, намагались продати земельну ділянку у центрі міста площею понад 3 га за зниженою ціною.
  • Міністр оборони України Рустем Умєров на щорічних загальних зборах Європейської бізнес-асоціації заявив, що під час війни ставиться до корупції як до тероризму.

Наразі обговорюється пропозиція щодо продовження строку добровільного повернення на службу для військовослужбовців, які самовільно залишили свої частини (СЗЧ).

Росіяни завдали авіаударів по прикордонному місту Семенівка на Чернігівщині. Станом на 23:00 відомо про сімох постраждалих.

Двоє десантників 79-ї окремої десантно-штурмової Таврійської бригади взяли в полон 14 російських окупантів.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 4 січня. Загалом, від початку доби відбулося 149 бойових зіткнень.

Внаслідок удару українського дрону по автомобілю на трасі Донецьк-Горлівка загинув російский пропагандист, позаштатний кореспондент “Известий” Олександр Мартем’янов. Також отримав поранення пропагандист та кореспондент “РИА Новости” Максим Романенко.