У ДСНС спростували фейк про смерть пса Патрона
Джерело: ДСНС
У Державній службі з надзвичайних ситуацій спростували фейк про смерть пса Патрона.
У відомстві наголосили, що повідомлення про те, що пес Патрон “пішов за веселку”, яке шириться мережею – фейк.
“З Патроном усе добре! Він живий, здоровий, продовжує виконувати свої важливі завдання та бажає всім щасливого Нового року”, – мовиться у повідомленні.
Як доказ рятувальники опублікували відео з чотирилапим сапером.
ДОВІДКА: Пес Патрон – український собака-винюхувач вибухівки. Він є талісманом ДСНС та офіційним символом Міжнародного координаційного центру з питань гуманітарного розмінування, сформованого при МВС.
Патрон почав нести службу у ДСНС у шестимісячному віці, а з початком повномасштабної російсько-української війни, коли йому було понад два роки, його почали залучати до розмінування територій на Чернігівщині.
Перші публікації про пса Патрона почали з’являтись 15 березня 2022 року. Відтоді він став героєм десятків художніх робіт, зокрема його зображено на муралах у Рівному, Полтаві, Запоріжжі, Києві.
Окрім цього, про пса Патрона створено серію анімаційних роликів. Їх опубліковано на ютуб-каналі Patron the Dog. Також чотирилапий рятівник має власну сторінку в інстаграмі, на яку підписались сотні тисяч користувачів.
- Молодіжна рада при Калуській міській Раді звернулася до мерії з пропозицією перейменувати дитячий садок “Чебурашка” на “Пса Патрона”.
Життя британських монархів – це не лише урочистості й титули, а й постійна загроза безпеці. У 1980–90-х роках члени королівської родини неодноразово ставали мішенню замахів, спроб викрадення та нападів божевільних. Цей тиск особливо гостро відчувала принцеса Діана – одна з найвідоміших і найбільш переслідуваних ЗМІ жінок свого часу.
Національний інститут раку США (NCI), один з головних центрів боротьби з онкологією у світі, переживає масштабну кризу. Після десятиліть підтримки з боку обох політичних таборів і значного прогресу в зниженні смертності від раку, інститут опинився в епіцентрі різких скорочень, кадрових чисток та адміністративного хаосу – наслідків рішень адміністрації Дональда Трампа.
У Китаї вчені навчилися вставляти мікроконтролери прямо в мозок бджіл, щоб керувати їхнім польотом. Такі “кіборги” можуть стати новим інструментом для військової розвідки або пошукових операцій після катастроф.
Митні надходження до бюджету США за підсумками перших дев’яти місяців 2025 року вперше в історії перевищили $100 мільярдів. Такі дані оприлюднило Міністерство фінансів США у щомісячному бюджетному звіті.
Президент Росії Володимир Путін підписав указ про затвердження засад державної мовної політики, в якому серед загроз для російської мови згадується використання іноземних слів. У документі йдеться, що чужомовна лексика нібито підриває “єдину культурно-цивілізаційну спільність Руського миру”.