Як новорічні рішення можуть допомогти людям із хронічними захворюваннями та інвалідністю
Джерело: Health
Щороку перед новорічними святами люди замислюються над новими цілями та обіцянками для себе. Проте для тих, хто живе з хронічними захворюваннями чи інвалідністю, повністю змінювати своє життя може бути надто виснажливим. Але є реалістичні кроки, які допоможуть поліпшити якість життя.
Не порівнюйте себе з іншими
Прагнення досягти чужих стандартів може викликати розчарування, особливо якщо через хворобу чи інвалідність доводиться долати додаткові труднощі. Снеха Дейв, яка живе з виразковим колітом і очолює Generation Patient, радить не порівнювати свій прогрес з іншими, оскільки в кожного – свій темп життя.
Знайдіть час для обіду
Регулярний обід – важливий елемент піклування про себе. Ребекка Коклі, яка працює у Фонді Форда, наголошує на важливості перерви, навіть у напружені дні.
Вона регулярно нагадує своїм підписникам у соцмережах дбати про харчування. Коклі розповідає, що багато людей відмовляються від обіду через почуття провини за нібито недостатню продуктивність, хоча насправді це – негативний вплив соціального тиску.
Ставте реалістичні цілі щодо здоров’я
Для кожного ці цілі виглядають по-різному. Наприклад, це може бути консультація з лікарем щодо нових ліків або спроба впровадити прості методи самообслуговування. Ейлін Девідсон, яка веде блог для людей із ревматоїдним артритом, наголошує: хронічна хвороба є складною. Навіть якщо ми робимо все правильно, це не завжди дає миттєвий результат.
Оточіть себе підтримкою
Позбутися токсичних людей у житті, зокрема медичних працівників, котрі не підтримують вас, може бути корисним рішенням. Ребекка Коклі радить знайти лікаря, який співчутливо ставиться до ваших симптомів і готовий допомагати вам.
Шукайте однодумців
Спілкування з іншими людьми, які живуть із хронічними захворюваннями чи інвалідністю, допомагає впоратися з труднощами. Снеха Дейв зазначає, що підтримка спільноти може мати величезний вплив. Це можна зробити через офіційні групи підтримки або знайти однодумців у соцмережах.
Ці прості кроки не вимагають радикальних змін, але здатні поліпшити самопочуття та загальний стан людей із хронічними захворюваннями й інвалідністю.
- Накопичування звичок — це техніка, яка передбачає поєднання нової звички з тією, що вже існує, аби було легше запам’ятовувати та виконувати їх. Психологи вважають цей метод ефективним у формуванні довготривалих змін у поведінці, як-от у виконанні новорічних обіцянок.
- Попереду – різдвяно-новорічні свята, під час яких більшість людей смакують традиційні страви та вживають спиртні напої. У зв’язку з цим експерти попереджають, що надмірне вживання алкоголю і переїдання можуть викликати “синдром святкового серця”, для якого характерні такі симптоми, як аритмія, тріпотіння в грудях, різка зміна тиску.
Державний бюджет України щодня втрачає близько 25,2 мільйона гривень через затримку з підписанням президентом закону №11090 про підвищення акцизів на тютюнові вироби. Вже минуло 27 днів, як цей законопроєкт, схвалений Верховною Радою, залишається без підпису.
У мобільному застосунку “Резерв+” знову доступна послуга оформлення електронних відстрочок від мобілізації для певних категорій громадян. Вона була тимчасово недоступна через атаку на державні реєстри, яка вплинула на роботу системи.
У Сполучених Штатах Америки помер 47-річний кінорежисер Джеф Баена, який також був чоловіком акторки Обрі Плази.
У США у віці 30 років через тривалу хворобу помер віслюк Перрі. Саме він став прототипом для персонажа Віслюка з популярної анімаційної серії “Шрек”.
За даними Національної Асоціації цукровиків України, у 2024 році українські виробники встановили історичний рекорд з експорту цукру, направивши на зовнішні ринки 746,3 тис. тонн цієї продукції на суму $419 млн.