Німеччина скорочує фінансову підтримку Грузії

Джерело: DW

Німеччина призупинила фінансування проєктів розвитку у Грузії на 232 мільйони євро через плани країни припинити переговори щодо вступу до ЄС.

Проєкти розвитку на загальну суму 232 мільйони євро були призупинені через плани Грузії “заморозити” переговори про вступ до ЄС, пояснили у Міністерстві закордонних справ Німеччини. Метою співпраці була підтримка Грузії на шляху до євроінтеграції, проте через політику партії “Грузинська мрія” це стало неможливим.

Також 31 грудня стало відомо, що Німеччина запровадила заборону на в’їзд для дев’ятьох громадян Грузії, відповідальних за насильство над мирними демонстрантами.

Сьогодні Німеччина запровадила заборону на в’їзд дев’яти особам, котрі несуть основну відповідальність за насильство проти мирних демонстрантів та представників опозиції у Грузії. Право на мирний протест є одним із головних прав людини, і ми зобов’язані захищати його. Ситуація в Грузії залишається тривожною, – заявила пресслужба МЗС ФРН.

Протягом кількох минулих тижнів тисячі громадян Грузії виходять на демонстрації з закликами повернутися до проєвропейського курсу та повторно провести парламентські вибори, котрі відбулися у жовтні. Під час цих виборів перемогу оголосили за проросійською партією “Грузинська мрія”.

Довідка. Наприкінці листопада прем’єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе повідомив, що країна відмовляється від шляху до ЄС на найближчі чотири роки та від усіх бюджетних грантів Євросоюзу.

Це викликало масові обурення та протести у Грузії. Незгодна з позицією уряду і президентка Грузії Саломе Зурабішвілі. Рішення Кобахідзе вона порівняла з “конституційним переворотом” та підтримала протести громадян.

Грузини вже кілька днів поспіль щовечора виходять з протестами до парламенту Грузії. Силовики, своєю чергою, роблять усе, щоб розігнати мітингарів, застосовуючи спецзасоби – водомети, перцевий газ, зафіксовано також побиття та затримання демонстрантів.

Такі силові розгони вже викликали осуд з боку Європи та США.

Натомість уряд Грузії звинувачує у протестах “п’яту колону”, європейських політиків, “місцеву агентуру” і наголошує, що недопустить “повторення українського Майдану у Грузії”.

У Башкортостані, який є республікою РФ, спалили прапор Російської імперії, що стало черговим епізодом конфлікту довкола прапорів у республіці.

У тимчасово окупованому Севастополі запровадили режим надзвичайної ситуації регіонального рівня через виявлення мазуту на береговій лінії, повідомив призначений Москвою так званий “губернатор” Михайло Развожаєв.

НАТО вимагатиме від Великої Британії збільшити витрати на посилення систем протиповітряної та протиракетної оборони у зв’язку з виявленою вразливістю країни до ракетної загрози. Відповідний запит до британської влади включать до оновленого списку вимог до армій країн-членів альянсу у 2025 році.

Президент Джо Байден вручив президентську медаль Свободи, найвищу цивільну нагороду США, низці видатних особистостей, серед яких зокрема ексдержсекретарка Гілларі Клінтон, актор Майкл Дж. Фокс, шеф-кухар Хосе Андрес, захисниця природи Джейн Гудолл.

У лісі неподалік польського міста Простки лісники виявили фрагменти повітряної кулі, яка, ймовірно, залетіла з Калінінградської області Росії.