У Південній Кореї слідчим не дали арештувати президента

Джерело: Yonhap

У Південній Кореї не вдалося виконати ордер на затримання президента Юн Сук Йоля через протести його прихильників.

2 січня тисячі людей вийшли на мітинг біля президентської резиденції, щоб зупинити арешт, і поліція змушена була розігнати протестувальників, що прорвали поліцейський бар’єр.

Джерело: Yonhap

Затримання не відбулося ще й тому, що розглядаються питання щодо законності ордера. Адвокат Юна заявив, що якщо поліція спробує виконати ордер від імені Управління з розслідування корупції серед високопосадовців (СІО), служба безпеки президента зможе заарештувати їх за звинуваченням у зловживанні владою та перешкоджанні виконанню службових обов’язків.

Юн, який став першим чинним президентом Південної Кореї, кому загрожує арешт, заявив, що буде “боротися до кінця, щоб захистити цю країну”.

CIO запросило ордери після того, як президент проігнорував усі три виклики на допит в справі щодо введення воєнного стану.

Що передувало?

Ввечері 3 грудня Юн Сук Йоль запровадив у Південній Кореї воєнний стан під час неочікуваного телевізійного звернення. Тоді він звинуватив опозиційні сили країни у симпатіях до КНДР та “антидержавній діяльності”.

Він пояснив, що опозиційна Демократична партія, яка має більшість у парламенті, пропонувала оголосити імпічмент головним прокурорам та відхилити пропозиції уряду щодо бюджету.

Вже через шість годин президенту довелось скасувати воєнний стан, коли депутати Південної Кореї прорвались до парламенту через військових і проголосували за скасування наказу Юна.

У своєму зверненні з вибаченнями Юн Сук Йоль також заперечив чутки, що запровадить воєнний стан ще раз.

4 грудня опозиційні партії внесли на розгляд парламенту Південної Кореї пропозицію про імпічмент президента країни Юн Сок Йоля.

Згодом стало відомо, що прокуратура Південної Кореї розслідує звинувачення проти президента Юн Сук Йоля у державній зраді та зловживанні владою.  Невдовзі у його офісі провели обшуки.

Президент Юн, якого звинувачують у підбурюванні до повстання, залишається фігурантом кримінальної справи. Йому заборонено залишати країну, хоча поки що він не заарештований і не допитаний. Поліція, яка здійснила обшук в офісі Юна, підтвердила, що мала ордер на слідчі дії, де президент був зазначений як підозрюваний.

14 грудня у Південній Кореї проголосували за імпічмент президенту Юн Сук Йолю.

4 липня Словаччина, на рівні послів країн-членів ЄС, вчергове заблокувала ухвалення 18 пакета санкцій проти Росії.

Вчені стверджують, що вже за кілька років зможуть створювати в лабораторних умовах життєздатні сперму та яйцеклітини, що матиме велике значення для репродукції.

У ніч на 5 липня українські захисники вразили ворожий аеродром “Борисоглєбськ” що у Воронезькій області РФ.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте зреагував на повідомлення про те, що Сполучені Штати зупинили постачання озброєння Україні.

У віці 56 років помер австралійський актор Джуліан Макмехон, один з героїв серіалу “Всі жінки – відьми”, у якому він зіграв демона Коула Тернера.