Джилл Байден у 2023 році отримала коштовні подарунки від Індії та України
Джерело: The Guardian
У 2023 році президент США Джо Байден та його родина отримали низку подарунків від іноземних лідерів. Чи не найдорожчими у цьому списку є подарунки першій леді США Джилл Байден від Індії та України.
Дані про подарунки президентській родині опубліковано у щорічному звіті Держдепартаменту США. Більшість з отриманих подарунків передають у національний архів.
Найдорожчим у 2023 році став подарунок Джилл Байден від прем’єр-міністра Індії Нарендри Моді: він вручив першій леді США діамант вагою 7,5 карата вартістю 20 000 доларів.
У цьому ж році Джилл Байден також отримала коштовний подарунок і від посла України у США – брошку вартістю 14 063 долари.
Ще один дорогий подарунок – браслет, брошку та фотоальбом вартістю 4 510 доларів – дружина Джо Байдена отримала від президента та першої леді Єгипту.
Щодо президента Байдена, то він також отримав низку цінних подарунків. Зокрема пам’ятний фотоальбом вартістю 7 100 доларів від президента Південної Кореї, статуетку монгольських воїнів вартістю 3 495 доларів від прем’єр-міністра Монголії, срібну чашу вартістю 3 300 доларів від султана Брунею, тацю зі стерлінгового срібла вартістю 3 160 доларів від президента Ізраїлю та колаж вартістю 2 400 доларів від президента України.
Федеральний закон вимагає від посадових осіб декларувати подарунки від іноземних посадовців, якщо їх вартість перевищує 480 доларів.
Більшість подарунків, які не перевищують цю суму, зазвичай доволі скромні, однак ті, які дорожчі, як правило – хоча й не завжди – передають у національний архів чи для офіційних виставок.
Діамант, отриманий Джилл Байден від Моді, зберегли для офіційного використання у Східному крилі Білого дому, тоді як решту подарунків передали до архіву.
Отримувачі подарунків мають право викупити їх в уряду США за ринковою ціною, однак такі випадки бувають досить рідко, насамперед якщо мовиться про коштовні речі.
У звіті також зазначається, що подарунки отримували й кілька представників ЦРУ США. Мовиться про годинники, парфуми та ювелірні вироби. Майже всі ці подарунки було знищено. Загальна вартість знищених подарунків – понад 132 000 доларів.
До прикладу, директор ЦРУ Вільям Бернс отримав астрограф вартістю 18 000 доларів, який складається з телескопа та астрологічної камери. Такий подарунок Бернс отримав від іноземного джерела, особа якого засекречена. Астрограф передадуть в управління загальних служб.
Ще один подарунок Бернс отримав у вигляді годинника Omega вартістю 11 000 доларів. Годинник було знищено.
- Королева Великої Британії Камілла подякувала за надіслану їй книгу британсько-української письменниці Анни Шевченко “Навколо війни через 20 історій”.
- Інтернет-знаменитість Адін Росс під час інтерв’ю подарував Дональду Трампу електропікап Tesla Cybertruck, а також годинник Rolex, однак це може бути порушенням фінансування його кампанії.
Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.