У Міноборони Великої Британії не згодні з думкою про повільний контрнаступ України

Джерело: The Telegraph

Міністр Збройних сил Великої Британії Джеймс Хіппі відкинув побоювання про повільний контрнаступ ЗСУ після витоку військового звіту Німеччини, де поставили під сумнів тактику України.

Джеймс Хіппі відкинув побоювання, що операція зупиняється, після витоку німецького військового звіту, який поставив під сумнів тактику Києва

За словами Хіппі, контрнаступ відбувається за планом, розробленим взимку разом із Великою Британією та Сполученими Штатами.

Він додав, що Україна діяла “відповідно обережно”, відмовившись відправляти велику кількість військових та західного озброєння на мінні поля.

Українські військові, за його словами, стримують достатньо вогневої потужності, щоб у потрібний момент зробити прорив.

“На цей час Україна виправдовує наші очікування. Вони широко реалізують план, який вони розробили з нами, американцями та іншими минулої зими. Це не голлівудський фільм.

Не було моменту, коли почнуть котитися танки, заграє музика, заграє монтаж війни, а потім – наприкінці – перемога у вересні”, – сказав він.

Хіппі відкинув просочену оцінку Бундесверу, яка стверджувала, що Україна просувається вперед надто обережно та не вміє застосовувати тактику, яку її солдати вивчали у західних навчальних таборах.

“Я не думаю, що це особливо чесно. Українці використовуватимуть обладнання так, як їм зручніше, і дуже важко давати коментарі, коли ти сидиш за тисячі миль від лінії фронту”, – додав він.

На думку британського міністра, Україна діяла розумно, коли утримала більшість своїх бригад та техніки подалі від поля бою.

“Дуже легко втратити десятки тисяч життів, просто намагаючись пройти крізь мінні поля, і тоді у вас не залишиться нічого, з чим прорватися, опинившись там. Тож я вважаю, що копіткий прогрес, який вони роблять, необхідний, і коли вони пройдуть через смуги перешкод, у них все ще буде багато бойової сили, готової, щоб використати для прориву”, – сказав він.

За словами посадовця, українським солдатам доводиться сходити з західної бронетехніки та вручну видаляти міни з полів, частково через брак засобів розмінування.

Україна також визнала, що після початку контрнаступу у червні ЗСУ досягли лише обмежених результатів, звільнивши лише близько 0,3% території, яку РФ окупувала минулого року.

Глибина російської оборони місцями становить майже 30 км. Окрім нестачі обладнання для розмінування, Україна також стикається з нестачею критично важливої ​​авіації. Під час наступу українські військові були зрізані обстрілами із російських вертольотів.

У витоку німецької військової оцінки стверджувалося, що ЗСУ не змогли застосувати стандартну тактику НАТО, атакуючи частинами, що складаються з надто малої кількості осіб, і не залучаючи одночасно піхоту, артилерію та танки до “загальнозбройної війни”.

У німецькому звіті також зауважили, що Україна кинула у бій військових із досвідом, а не тих, хто проходив підготовку на Заході.

Хіппі, який є фаворитом на заміну Бена Уоллеса на посаді міністра оборони, захистив український прогрес, сказавши, що слід визнати, що Україна бореться з захистом, який готувався протягом шести місяців.

  • Українські військові почали новий етап контрнаступу, просунувшись на південь від Оріхова у Запорізькій області. Мета українських захисників – дійти до Азовського моря. перерізавши росіянам сухопутний коридор до окупованого Криму.
  • Фахівці Інституту вивчення війни повідомили, що 26 липня українські воїни розпочали значну механізовану контрнаступальну операцію на заході Запорізької області та, здається, прорвали окремі заздалегідь підготовлені російські оборонні позиції на південь від Оріхова.
  • Офіційні особи США повідомили, що зараз основним завданням контрнаступу ЗСУ є розірвання сухопутного коридору росіян до окупованого Криму. На думку американських посадовців, це буде для України “великим випробуванням”.

Російські війська вчинили черговий злочин, розстрілявши групу українських військовополонених. Про це повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

Глава фракції “ЄС” Петро Порошенко під час візиту на Сумщину передав артилерійським бригадам Збройних Сил України комплекси протидії засобам технічної розвідки “Ай-Петрі СВ”. Ці системи призначені для захисту артилерійських підрозділів від атак російських дронів-камікадзе, таких як “Ланцет” та інші, здатних знищувати артилерійські установки.

Європейський Союз працює над підготовкою 16-го пакета санкцій проти Росії, який планують ухвалити до третьої річниці вторгнення РФ в Україну.

Триває 1033-тя доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 774 тисячі осіб.

За даними аналітиків, Кремль розширює програму популяризації служби в армії серед молоді, в тому числі й на тимчасово окупованих територіях України, з метою довгострокових військових дій в Україні та можливих майбутніх збройних конфліктів із західними країнами.