Армія Китаю рекордно активізувалась навколо Тайваню у 2024 році

Джерело: Ian Ellis/Х

Військова активність Китаю поблизу Тайваню досягла рекордних показників у 2024 році.

У 2024 році 3069 разів літаки китайських військ увійшли в зону ідентифікації ППО (ADIZ) Тайваню, що на 80% більше, ніж у 2023 році (1703 разів).

Цього року Тайвань виявив 5 110 літаків армії Китаю, які загалом здійснювали польоти поблизу острова, що на 8% більше, ніж 4 725 літаків у 2023 році.

“Порівняння цього скромного 8% зростання з різким 80% зростанням вторгнень в повітряний простір  свідчить про стратегічний зсув — хоча збільшення загальної кількості літаків є незначним, значно більша частка цих літаків входить тайванський ADIZ”, – зауважив журналіст Ієн Елліс-Джонс.

Джерело: Ian Ellis/Х

Китайські війська стали активнішими в травні, після інавгурації президента Лая Цінде. Командувач ВПС США заявляв, що з моменту інавгурації війська Китаю входили в зону ідентифікації ППО Тайваню на 300% більше, ніж за аналогічний період минулого року, і що вони підтримували такі високі темпи протягом майже шести місяців.

Армія Китаю побили також рекорд кількості вильотів за один день у 2024 році, піднявши 153 літаки 14 жовтня. 111 з них увійшли в ADIZ 14 жовтня.

У 2024 році військово-морська активність Китаю з самого початку перевищила показники 2023 року. За останні 12 місяців Тайвань відстежив щонайменше 2 501 військовий корабель ВМС Китаю, що на 32% більше, ніж 1 898 минулого року.

Джерело: Ian Ellis/Х

Тайвань також виявив ще 200 китайських кораблів, що діють поблизу, в тому числі кораблі берегової охорони та інші урядові “офіційні судна”, які не є частиною ВМС Китаю.

  • Президент США Джо Байден погодився надати Тайваню оборонну підтримку на суму 571,3 мільйона доларів, а також Державний департамент схвалив потенційний продаж військового обладнання на 265 мільйонів доларів.
  • Китайська влада висловила обурення тим, що США видали дозвіл на продаж озброєння Тайваню.
  • Державний департамент США схвалив потенційний продаж Тайваню запчастин для літаків F-16 і радарів на суму близько 385 мільйонів доларів.
  • Експрезидентка Тайваню Цай Ін Вень заявила, що США мають першочергово спрямовувати військову допомогу Україні, оскільки у Києва більш термінова потреба у підтримці, ніж у Тайваню.
  • Тайвань міг передати Україні надлишки своїх зенітних ракетних комплексів (ЗРК) Hawk, засвідчив колишній старший директор з питань Тайваню у Міноборони США Тоні Ху.

У Японії набирає популярності рух, який закликає виробників одягу додавати кишені до жіночих речей.

Міністерство закордонних справ привітало ухвалення резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи “Російська агресивна війна проти України: необхідність притягнення до відповідальності та уникнення безкарності”.

10 лютого Європейська комісія дозволила використовувати в харчовій промисловості оброблений ультрафіолетом порошок з цілісних личинок комахи Tenebrio molitor (великий борошняний хрущак, відомий також як борошняний хробак). Нині дозвіл на використання отримала тільки французька компанія Nutri’Earth.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк серйозно розмірковує над тим, чи не піти їй у відставку і не залишити дипломатичну службу.

14 квітня виповнюється 113 років від катастрофи корабля “Титанік”. До роковин трагедії американський телеканал National Geographic зняв документальний фільм “Титанік: Цифрове воскресіння”.