На Закарпатті викрили псевдоправоохоронця на переправлення «ухилянтів»

Джерело: Нацполіція

На Закарпатті Нацполіція затримала псевдоправоохоронця та його спільника за нелегальне переправлення чоловіків призовного віку за кордон. Бажаючих перевозили на транспортному засобі, замаскованому під інкасаторське авто, а кермувальник видавав себе за поліціянта.

Організували незаконний бізнес двоє місцевих мешканців — чоловіки 48-ми та 52-х років, котрі “допомагали” охочим уникнути мобілізації та тікати в Румунію поза офіційними межами пропуску.

З’ясувалося, що за пошук “клієнтів” відповідав 52-річний чоловік. Він же й ознайомлював їх з умовами перетину кордону. Його 48-річний змовник безпосередньо відвозив чоловіків-втікачів до місця перетину кордону. Переважно осіб перевозили маленькими групами.

Зауважується, що зловмисники часто вдавалися до хитрощів. Так, для перевезення чоловіків спільники використовували транспортний засіб, котрий ззовні нагадував інкасаторське авто. Крім того, 48-річний водій-перевізник сідав за кермо у формі поліціянта та мав при собі підроблене посвідчення працівника поліції.

Правоохоронці затримали одного зі спільників, коли той під виглядом поліціянта намагався перевезти через блокпост чергову групу. Під час заходів фігурант відмовився виконувати законні вимоги правоохоронців, не зупинив мікроавтобус та почав тікати. Однак, не впоравшись з керуванням, з’їхав з дороги та врізався у стовп.

У псевдополіціянта вилучили підроблене службове посвідчення і нагрудний жетон.

Фігурантам вручили підозру за ч. 3 ст. 332 (Незаконне переправлення осіб через державний кордон України) Кримінального кодексу України. Також розпочато кримінальне провадження ще за двома статтями:

– ст. 353 (Самовільне присвоєння владних повноважень або звання службової особи),

– ст. 342 (Опір представникові влади, працівникові правоохоронного органу, державному виконавцю, приватному виконавцю, члену громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовцеві, уповноваженій особі Фонду гарантування вкладів фізичних осіб) Кримінального кодексу України.

Тепер ділкам загрожує до дев’яти років тюремного ув’язнення.

Крім того, за результатами експертизи буде надана додаткова правова оцінка діям одного з фігурантів.

Внаслідок ворожого обстрілу Запоріжжя кількість поранених збільшилася до 63 осіб.

8 січня речник Держприкордонслужби Андрій Демченко повідомив, що Україна втілює проєкт “Безпечний кордон” та посилює захист рубежів на півночі.

Внаслідок ворожого удару по Запоріжжю загинули 13 осіб. Також повідомляють про 33 постраждалих.

Фінальний пакет озброєнь для України від адміністрації Байдена, котрий планують оголосити у четвер, буде на суму $500 млн, передає кореспондентка Голосу Америки Карла Бабб з авіабази “Рамштайн”.

Представники Соціалістичної партії Франції розкритикували президента Емманюеля Макрона після його заклику до України “провести реалістичні дискусії з територіальних питань” у межах закінчення війни з Росією.