Індонезія стала повноправним членом блоку БРІКС

Джерело: Reuters

6 січня Індонезія офіційно приєдналася до БРІКС як повноправний член.

Індонезія, четверта за чисельністю населення країна світу, раніше висловлювала бажання приєднатися до групи для зміцнення країн, що розвиваються, і просування інтересів так званого Глобального Півдня.

Бразилія, котра головує в блоці у 2025 році, заявила, що країни-члени одностайно схвалили вступ Індонезії на саміті 2023 року в Йоганнесбурзі.

Заявка Індонезії отримала зелене світло від блоку в 2023 році, однак азійська країна попросила приєднатися після президентських виборів, що відбулися минулого року. Президент Прабово Субіанто вступив на посаду в жовтні.

Індонезія поділяє з іншими членами групи підтримку реформи інститутів глобального управління і робить позитивний внесок у поглиблення співпраці на Глобальному Півдні, — мовиться у заяві бразильського уряду.

До БРІКС також входять Єгипет, Ефіопія, Іран, Об’єднані Арабські Емірати, Росія, Індія, Китай і Південна Африка.

Довідка. БРІКС (Бразилія, Росія, Індія, Китай і ПАР) – група найбільших за площею та населенням країн, що розвиваються. БРІКС створили з метою реформувати міжнародні фінансові інституції на кшталт МВФ чи Світового банку, щоб покращити представництво країн з економікою, що розвивається.

Лідери БРІКС зустрілися на саміті 22-24 серпня 2023 року в Йоганнесбурзі. Блок, сформований у 2009 році, мав на меті завоювати більший вплив у світі з метою встановлення балансу домінуванню США та їх традиційних союзників у багатосторонніх фінансових установах, таких як Світовий банк та Міжнародний валютний фонд.

Народний депутат Микола Княжицький розповів про інцидент під час Конференції з питань відновлення України 2025 у Римі. Так, українку Марію Гурську, що керувала групою польських медійників, не допустили до заходу, бо Посольство України в Італії не дало їй акредитації.

Народні депутати з фракцій “Європейська Солідарність” та “Голос” зареєстрували проєкт Постанови ВР з вимогою до Уряду негайно виконати норми закону і призначити керівника БЕБ, визначеного на прозорому і чесному конкурсі – Олександра Цивінського.

Головний координатор німецької військової допомоги Україні, начальник штабу планування в Міністерстві оборони ФРН генерал-майор Крістіан Фройдінг заявив, що перші українські далекобійні ракети, профінансовані Німеччиною, мають надійти на озброєння ЗСУ до кінця липня.

Триває 1235-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.

Різке підвищення комунальних тарифів, масові відключення інтернету і згасання надій на угоду щодо України зі США вдарили по рейтингах російської влади. Хоча, більшість росіян все ж підтримує очільника Кремля Володимира Путіна і його уряд.