КНДР повідомила про успішне випробування нової балістичної ракети
Джерело: BBC
У Північній Кореї повідомили про запуск нової балістичної ракети середньої дальності з гіперзвуковою боєголовкою.
Запуск відбувся 6 січня, саме у той час, коли з візитом у Південній Кореї перебував держсекретар США Ентоні Блінкен.
За повідомленням КНДР, ракета після запуску пролетіла 1500 км зі швидкістю, яка у 12 разів перевищує швидкість звуку. Водночас за оцінками військових Південної Кореї, ракета пролетіла 1100 км та впала у море.
Раніше КНДР вже проводила тестування гіперзвукових ракет. Зокрема ракета, яку запустили напередодні, візуально схожа на ракету, яку Північна Корея вже запускала у квітні 2024 року.
При цьому у КНДР наполягають, що нова ракета оснащена системою управління польотом та наведення, а також новим двигуном з вуглекислого волокна.
Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин описав випробування ракети як свідчення “суперникам, що ми робимо, і що ми повністю готові використовувати будь-які засоби для захисту наших законних інтересів”.
Гіперзвукові ракети важче відслідковувати та збивати, оскільки вони можуть рухатися зі швидкістю, яка у понад п’ять разів перевищує швидкість світла. Таке озброєння існує вже десятиліттями, але ракети, виготовлені останніми роками, більш маневрують і можуть швидше входити в атмосферу.
Гіперзвукові ракети можуть відстежити космічні датчики. За деякими оцінками, є технології, які можуть перехопити гіперзвукові ракети попри їхні непередбачувані траєкторії. Це можливо зробити на кінцевому етапі польоту ракети, коли вона летить на меншій швидкості.
Востаннє КНДР запускала ракети 4 листопада, за день до виборів президента США. Тоді було випущено щонайменше сім балістичних ракет.
- Північна Корея розширює завод, на якому виробляють ракети, подібні до тих, що використовує Росія у війні проти України. Американські дослідники з Центру нерозповсюдження Джеймса Мартіна (CNS) зробили висновок про це, аналізуючи супутникові знімки.
Президент Володимир Зеленський має намір відвідати засідання Контактної групи з оборони України у форматі “Рамштайн” у Німеччині 9 січня.
Членство в НАТО є єдиною надійною довгостроковою гарантією безпеки, яку Україна може отримати проти майбутньої російської агресії, заявила міністерка закордонних справ Еліна Валтонен.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 8 січня. Від початку цієї доби відбулося 166 бойових зіткнень.
Директор КМІС Володимир Паніотто зауважив, що твердження обраного 47-м президентом США Дональда Трампа стосовно того, що російський президент Володимир Путін вдерся до України через її прагнення вступити в НАТО, насправді не відповідає даним соціологічних опитувань.
Австрійська компанія OMV уклала угоду про постачання німецькому Uniper газу з її проекту в Чорному морі з 2027 року, повідомили троє обізнаних осіб. Нині Європа шукає нові шляхи підвищення енергетичної безпеки після скорочення зв’язків з Росією.