КНДР повідомила про успішне випробування нової балістичної ракети

Джерело: BBC

У Північній Кореї повідомили про запуск нової балістичної ракети середньої дальності з гіперзвуковою боєголовкою.

Запуск відбувся 6 січня, саме у той час, коли з візитом у Південній Кореї перебував держсекретар США Ентоні Блінкен.

За повідомленням КНДР, ракета після запуску пролетіла 1500 км зі швидкістю, яка у 12 разів перевищує швидкість звуку. Водночас за оцінками військових Південної Кореї, ракета пролетіла 1100 км та впала у море.

Раніше КНДР вже проводила тестування гіперзвукових ракет. Зокрема ракета, яку запустили напередодні, візуально схожа на ракету, яку Північна Корея вже запускала у квітні 2024 року.

При цьому у КНДР наполягають, що нова ракета оснащена системою управління польотом та наведення, а також новим двигуном з вуглекислого волокна.

Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин описав випробування ракети як свідчення “суперникам, що ми робимо, і що ми повністю готові використовувати будь-які засоби для захисту наших законних інтересів”.

Гіперзвукові ракети важче відслідковувати та збивати, оскільки вони можуть рухатися зі швидкістю, яка у понад п’ять разів перевищує швидкість світла. Таке озброєння існує вже десятиліттями, але ракети, виготовлені останніми роками, більш маневрують і можуть швидше входити в атмосферу.

Гіперзвукові ракети можуть відстежити космічні датчики. За деякими оцінками, є технології, які можуть перехопити гіперзвукові ракети попри їхні непередбачувані траєкторії. Це можливо зробити на кінцевому етапі польоту ракети, коли вона летить на меншій швидкості.

Востаннє КНДР запускала ракети 4 листопада, за день до виборів президента США. Тоді було випущено щонайменше сім балістичних ракет.

  • Північна Корея розширює завод, на якому виробляють ракети, подібні до тих, що використовує Росія у війні проти України. Американські дослідники з Центру нерозповсюдження Джеймса Мартіна (CNS) зробили висновок про це, аналізуючи супутникові знімки.

Поліція затримала ще двох підлітків, причетних до побиття українського військового у Києві 18 квітня.

Президент Франції Емманюель Макрон запросив науковців з усього світу приїхати працювати до Франції або Європи. Це відбулось на тлі того, як адміністрація президента США Дональда Трампа почала скорочувати фінансування університетів та науково-дослідних установ.

За даними двох досліджень, дитячі матраци та постіль виділяють токсичні хімічні речовини та антипірени, які призводять до порушення розвитку і гормональних порушень.

В суботу, 19 квітня, в Грузії вдруге за місяць сталися масштабні відключення електроенергії. 

На Херсонщині готуються до можливих російських атак та провокацій на Великдень, 20 квітня.