Адміністрація Байдена оголосить «суттєву» військову допомогу Україні — AP

Джерело: AP
Адміністрація Байдена готується оголосити про масштабний, остаточний пакет військової допомоги для України в межах візиту міністра оборони Ллойда Остіна до Німеччини 9 січня. Під час цього візиту Остін зустрінеться з представниками близько 50 країн-партнерів у форматі “Рамштайн”.
Хоча точну сума пакету не названо, поінформовані посадовці зауважили, що він буде “суттєвим”. Водночас він не включатиме всі $4 млрд, які залишилися в межах фінансування, затвердженого Конгресом для України. За словами посадовців, після цього пакету залишиться “кілька мільярдів доларів”, які нова адміністрація, очолювана Дональдом Трампом, зможе використати для допомоги Україні, якщо вирішить це зробити.
Візит Остіна на авіабазу Рамштайн стане його останньою зустріччю з групою, яку він організував для підтримки України після початку російського вторгнення в лютому 2022 року. Країни-учасники цієї ініціативи надали Україні озброєння, військової підготовки та допомоги на понад $126 млрд.
Серед наданої допомоги — мільйони боєприпасів, сучасні винищувачі, системи ППО, засоби протидії безпілотникам і навіть танки.
Сполучені Штати внесли $66 млрд до цієї суми.
Пакет, який буде оголошено у четвер, сформують з американських запасів, щоб більшість обіцяної зброї доставили в Україну до інавгурації Трампа.
Додамо, адміністрація чинного президента США Джо Байдена нині планує у терміновому порядку виділити залишок у 6 мільярдів доларів з безпекового пакету підтримки Україні. Відповідний крок планують зробити до інавгурації Дональда Трампа 20 січня 2025 року.
На запитання про те, чи встигнуть США витратити на допомогу Україні всю цю суму, речниця Пентагону Сабріна Сінгх заявила, що посадовці роблять все можливе, аби надати Києву все, що йому потрібно.
Нагадаємо, Пентагон знову переоцінив вартість боєприпасів, ракет та іншого озброєння, яке спорядили Україні, на суму у $2 мільярди, збільшивши неправильно оцінені матеріали до загальної суми $8,2 мільярда, свідчить звіт уряду США.
- Пакети військової допомоги США для України зменшилися через виснаження запасів зброї у Пентагону та занепокоєння щодо їхнього впливу на військову готовність США.
- Офіційні особи США сумніваються, що атаки по військових цілях на території РФ дадуть суттєву перевагу Україні у війні.
- Держсекретар США Ентоні Блінкен оголосив про новий пакет підтримки для України на понад $700 млн.
- З початку російського вторгнення ЄС і його країни-члени надали Україні 118 мільярдів євро допомоги. Про це повідомив виконавчий віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс.
Триває 1152-га доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 941 тисячу осіб.
Офіційні особи США розчаровані тим, що Росія відхиляє їхні пропозиції щодо припинення війни проти України. В адміністрації президента Дональда Трампа попередили, що той “втрачає терпіння” і може вийти із запропонованого ним же мирного процесу.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.