Ісландія допоможе Україні розвивати альтернативну енергетику

Джерело: Міненергетики

Заступник міністра енергетики Роман Андарак провів зустріч з міністеркою закордонних справ Ісландії Торгердур Катрін Гуннарсдоттір. Вони спільно відвідали пошкоджений російськими обстрілами енергетичний об’єкт та обговорили відновлення і розвиток української енергосистеми.

Андарак ознайомив ісландську делегацію з нинішньою ситуацією в енергетичному секторі та наслідками останніх російських атак. Основну увагу приділили пріоритетним потребам в енергетичному обладнанні для проведення відновлювальних робіт, розвитку розподіленої генерації та альтернативних джерел енергії.

Нарощування потужностей розподіленої генерації та використання альтернативних джерел енергії є одним із ключових пріоритетів України. Ми вдячні нашим міжнародним партнерам, зокрема Ісландії, за підтримку у посиленні стійкості нашої енергосистеми. Завдяки спільним зусиллям ми зможемо забезпечити стабільність та розвиток навіть у надзвичайно складних умовах війни, — заявив заступник міністра.

Також Андарак висловив вдячність уряду Ісландії за внесок у Фонд підтримки енергетики України, що дозволяє закуповувати необхідне обладнання для оперативного відновлення пошкоджених об’єктів.

Своєю чергою, міністерка зауважила, що її країна і надалі підтримуватиме Україну та українську енергетику.

Сторони також обговорили перспективні напрямки двосторонньої співпраці, зокрема розвиток геотермальної енергетики в Україні та використання досвіду Ісландії у цій сфері.

Читайте також: РФ мимоволі прискорила перехід України на екологічніші джерела енергії – WP

Уряд під час засідання 24 травня затвердив постанову, яка зобов’язує обленерго забезпечити рівномірну та справедливу черговість відключень електроенергії для споживачів.

Головна причина застосування заходів обмеження – наслідки ракетних ударів ворога по українських електростанціях. З 22 березня по 8 травня росіяни п’ять разів цілеспрямовано атакували всі великі теплові та гідроелектростанції. Через значні пошкодження вони не можуть виробляти стільки ж електроенергії, як до початку атак.

  • 7 серпня міністр енергетики Герман Галущенко під час візиту на Хмельницьку АЕС зауважив, що енергосистема України тримається на атомній енергетиці, особливо в умовах війни.
  • Кожній квартирі в Україні необхідно закупити енергообладнання на $3-4 тисячі, оскільки десятиліттями тарифи на електроенергію були заниженими. Тепер же ці кошти треба витратити на нову систему енергопостачання для стабільного постачання електроенергії.
  • Генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко заявив, що компанія співпрацює щонайменше з 10 країнами Європи, щоб залучити обладнання для відновлення пошкоджених російськими обстрілами енергетичних об’єктів.
  • Бразилія зацікавлена у співпраці з Україною у сфері «зеленої» енергетики – Міненерго

9 січня уряд Вірменії затвердив проєкт закону “Про початок процесу вступу Республіки Вірменія до Європейського Союзу”. Документ на розгляд представив міністр закордонних справ Арарат Мірзоян.

За минулу добу російські війська здійснили 60 обстрілів прикордонних територій Чернігівської області, а також частин Сумської та Харківської областей, загалом пролунало 190 вибухів.

За даними ЗМІ, майбутній президент США Дональд Трамп має серйозні наміри щодо острова Гренландія і може вдатись до тиску на Данію.

У місті Гуляйполе Запорізької області внаслідок атаки російського безпілотного літального апарата була пошкоджена автоцистерна Державної служби з надзвичайних ситуацій.

У ніч на 9 січня російські окупанти випустили по Україні сім десятків безпілотників. У ПС ЗСУ повідомили деталі.