Порти Китаю приєдналися до західних санкцій проти «тіньового флоту» Росії – Reuters
Джерело: Reuters
Китай закриває ключові нафтові порти на сході країни для танкерів, що перебувають у санкційних списках США.
За словами джерел агентства, обмеження запровадила Shandong Port Group — одна з найбільших портових компаній Китаю, що управляє портами провінції Шаньдун. Саме сюди імпортується основний обсяг підсанкційної нафти з Росії, Ірану та Венесуели.
Вже з 6 січня “тіньовим танкерам” заборонено швартуватися, розвантажуватися або отримувати інші портові послуги у портах провінції Шаньдун.
Минулого року через ці порти, де розташовано безліч незалежних нафтопереробних заводів, Китай імпортував 1,74 млн барелів нафти на добу, що становить майже п’яту частину всього китайського нафтового імпорту.
Обмеження для танкерів “тіньового флоту” стосуватимуться, зокрема, порту Циндао — п’ятого за обсягом вантажів, а також портів Жичжао та Яньтай. За оцінками джерел, це може призвести до уповільнення імпорту підсанкційної нафти в Китай.
Станом на сьогодні “тіньовий флот”, який перевозить нафту в обхід санкцій, налічує 669 танкерів, оцінює аналітикиня Lloyd’s List Intelligence Мішель Віз Боккман. За її словами, російську нафту регулярно транспортують близько 250–300 суден, не враховуючи танкери, що належать російській компанії “Совкомфлот”, яка перебуває під західними санкціями.
- Велика Британія ввела санкції проти 10 російських кораблів з так званого “тіньового флоту”.
- Згідно з дослідженнями, російський тіньовий флот нафтових танкерів розширюється, перевозячи до 70% морської нафти країни, попри санкції Заходу.
- 14-й пакет санкцій Євросоюзу проти Росії націлено на нафтовий “тіньовий флот” Росії. Обмеження охоплять майже 70 осіб.
- Адміністрація президента США Джо Байдена планує запровадити нові санкції, спрямовані на обмеження доходів Росії від експорту нафти. Мета заходів — ускладнити використання танкерів, які перевозять російську нафту за ціною, що перевищує встановлену на Заході граничну ціну в 60 доларів за барель.
Триває 1153-тя доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 941 тисячу осіб.
За оцінками аналітиків, Кремль, ймовірно, готує своє населення до потенційного майбутнього затяжного конфлікту з НАТО.
Один із засуджених за вбивство бахмутського активіста Артема Мирошниченка самовільно залишив військову частину, до якої його направили після умовно-дострокового звільнення з місць позбавлення волі внаслідок підписання контракту із ЗСУ, повідомив брат загиблого, Сергій Мирошниченко.
Адміністрація Дональда Трампа не пропонує “розумних ідей” для завершення війни проти України через сформований “антиросійський настрій” на Заході, заявив помічник глави Росії Юрій Ушаков.
20 квітня президент США Дональд Трамп висловив сподівання, що Україна та РФ вже наступного тижня “укладуть угоду”.