Випита вранці кава знижує ризик смерті на 16% – дослідження

Джерело: The Guardian

Нове масштабне дослідження показало, що випита вранці порція кави знижує ризик смерті. Водночас випитий напій в іншій частині дня не приносить подібної користі.

У межах дослідження вдалось встановити, що ті, хто протягом 10 років пили каву вранці, мають на 16% нижчий ризик померти з будь-яких причин, а ризик смерті від серцево-судинних захворювань у таких осіб і зовсім зменшується на 31%.

Водночас дослідження виявило, що користь для здоров’я серця не спостерігалась в осіб, які пили каву протягом дня.

Також медичні записи свідчать, що у людей, які пили каву протягом дня, немає суттєвого зниження рівня смертності порівняно з тими, хто не вживав цей напій.

“Важливо не лише те, чи п’єте ви каву і скільки ви п’єте, але й час доби, коли ви п’єте каву”, – сказав професор Лу Ці, експерт з харчування та епідеміології Університету Тулейна у Новому Орлеані.

Дослідження проводилось на основі даних про харчові звички 40 726 дорослих осіб, які взяли участь у Національному дослідженні здоров’я та харчування у США у період з 1998 по 2018 рік. Близько 36% з цих осіб пили каву вранці, тоді як 16% – у другій половині дня.

Результати свідчать, що у людей, які пили каву вранці, був нижчий ризик смерті незалежно від того, скільки кави за день вони вживають.

Користь для здоров’я була меншою у тих, хто випивав лише одну чашку кави вранці.

Ризики оцінювали шляхом аналізу медичних записів учасників протягом 9-10 років після того, як вони зареєструвались для участі і дослідженні.

Результати, опубліковані в European Heart Journal, місять дані про групу з 1 463 осіб, які заповнювали детальні щотижневі щоденники харчування та пиття.

Дослідники дійшли висновку, що вранішня порція кави корисніша для серця, аніж вечірня, одна чому так – невідомо. Одне з можливих пояснень полягає у тому, що кава увечері може порушити циркадні ритми та рівень гормонів, таких як мелатонін. Це, своєю чергою, впливає на сон та артеріальний тиск, що може нашкодити серцю.

Кадровий військовий, полковник Олександр Грамарчук на псевдо “Гром” закликав парламентарів посилити відповідальність за викривлення та маніпуляцію повідомленнями у мережі. Обурення військовослужбовця викликало поширення блогерами підміни поняття “військовослужбовця” на “працівника” ТЦК, що призвели до хибного висвітлення заяви Генштабу.

Сестра очільника Російського фонду прямих інвестицій Кирила Дмитрієва, який за дорученням президента РФ Володимира Путіна вів переговори з представниками адміністрації президента США у Вашингтоні, відвідала Україну в лютому 2025 року за американським паспортом.

Національний банк України визнав “небездоганною” ділову репутацію лідера “Євросолідарності” та п’ятого президента України Петра Порошенка як власника істотної участі в АТ “Міжнародний інвестиційний банк”.

Прем’єр-міністр Чорногорії Мілойко Спаїч анонсував перевірку всіх випадків присвоєння почесного громадянства країни. Ініціатива пов’язана з сумнівами щодо обґрунтованості частини таких рішень, серед яких — надання статусу відомій російській пропагандистці, ведучій “Первого канала” Катерині Андрєєвій.

В Індії чоловік на ім’я Абхішек виграв суд у кінотеатру через показ довгої реклами.