Випита вранці кава знижує ризик смерті на 16% – дослідження

Джерело: The Guardian

Нове масштабне дослідження показало, що випита вранці порція кави знижує ризик смерті. Водночас випитий напій в іншій частині дня не приносить подібної користі.

У межах дослідження вдалось встановити, що ті, хто протягом 10 років пили каву вранці, мають на 16% нижчий ризик померти з будь-яких причин, а ризик смерті від серцево-судинних захворювань у таких осіб і зовсім зменшується на 31%.

Водночас дослідження виявило, що користь для здоров’я серця не спостерігалась в осіб, які пили каву протягом дня.

Також медичні записи свідчать, що у людей, які пили каву протягом дня, немає суттєвого зниження рівня смертності порівняно з тими, хто не вживав цей напій.

“Важливо не лише те, чи п’єте ви каву і скільки ви п’єте, але й час доби, коли ви п’єте каву”, – сказав професор Лу Ці, експерт з харчування та епідеміології Університету Тулейна у Новому Орлеані.

Дослідження проводилось на основі даних про харчові звички 40 726 дорослих осіб, які взяли участь у Національному дослідженні здоров’я та харчування у США у період з 1998 по 2018 рік. Близько 36% з цих осіб пили каву вранці, тоді як 16% – у другій половині дня.

Результати свідчать, що у людей, які пили каву вранці, був нижчий ризик смерті незалежно від того, скільки кави за день вони вживають.

Користь для здоров’я була меншою у тих, хто випивав лише одну чашку кави вранці.

Ризики оцінювали шляхом аналізу медичних записів учасників протягом 9-10 років після того, як вони зареєструвались для участі і дослідженні.

Результати, опубліковані в European Heart Journal, місять дані про групу з 1 463 осіб, які заповнювали детальні щотижневі щоденники харчування та пиття.

Дослідники дійшли висновку, що вранішня порція кави корисніша для серця, аніж вечірня, одна чому так – невідомо. Одне з можливих пояснень полягає у тому, що кава увечері може порушити циркадні ритми та рівень гормонів, таких як мелатонін. Це, своєю чергою, впливає на сон та артеріальний тиск, що може нашкодити серцю.

Громадська організація “Справа Громад” оголосила про розіграш оригіналу малюнка “Ми і є фортифікації”, створеного художником-аніматором Fill Feaouill. Кошти, зібрані під час благодійної лотереї, підуть на закупівлю нових екскаваторів для потреб оборони. Ініціативу підтримав п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, який особисто фінансує постачання техніки для будівництва фортифікаційних споруд.

Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.

У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.

Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.

Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.