Російський Газпром вивозить своїх працівників з ЄС до Туреччини – ЗМІ
Джерело: The Moscow Times
Практично всі співробітники російського Газпрому, які обслуговують російські газопроводи “Північний потік” і “Турецький потік”, покинули Євросоюз, розповіли джерела видання The Moscow Times.
Двоє співробітників розповіли, що їдуть до Туреччини, де компанія планує створити газовий хаб. Співробітники Газпрому торік поспіхом вчили турецьку мову, у компанії запустили групи з мовними курсами.
З Європи виїжджають не тільки громадяни Росії, а й жителі країн ЄС, які працювали на Газпром. Багато хто погодився на переїзд через зарплати, які були на третину вищими за ринок.
Робота Газпрому ускладнилася через санкції проти керівництва європейських компаній і самих компаній.
Через санкції Газпром втратив низку компаній у Німеччині (Securing Energy for Europe GmbH) та Великій Британії (Gazprom Marketing & Trading), активи яких націоналізували. Також монополія ліквідувала дві компанії в Нідерландах — Gazprom Sakhalin Holdings B.V. та Gazprom Finance B.V. Ці структури використовувалися для оптимізації оподаткування, але після розірвання угоди про уникнення подвійного оподаткування між Росією та Нідерландами їхні фінансові переваги зникли.
Після зупинки транзиту через Україну з початку 2025 року з п’яти шляхів доставки газу в Європу, у Газпрому залишиться тільки один – “Турецький потік”. Але і без нього компанія вже втратила понад 80% європейського експорту порівняно з 2021 роком.
- Європейський Союз вирішив до 2027 року повністю відмовитися від російського газу. Починаючи з цього року, розпочнуться постачання з перспективного чорноморського родовища в Румунії, оператор якого вже уклав перший контракт із Німеччиною.
- Обвальне падіння експорту газу з РФ та необхідність фінансування військового бюджету Кремля штовхають російську компанію “Газпром” на край фінансової катастрофи.
- Болгарія ввела високі податки на нафтогазові підприємства, що належать Росії, аби зробити їх менш прибутковими та змусити європейських покупців шукати альтернативні варіанти.
- Після багатьох років зосередження “Газпрому” на трубопроводах до Європи та недостатніх інвестицій у потужності зрідженого природного газу у Путіна обмежуються можливості його влади, і це стане очевидним, коли він зустрінеться зі своїм колегою Сі Цзіньпіном у Пекіні наступного тижня.
- Російські мільярдери спонсорують найманців для війни проти України – розслідування.
Міністерство юстиції України відновило роботу всіх основних сервісів порталу Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (ЄДР) після масштабної кібератаки з боку РФ.
Уночі 10 січня російські окупанти атакували Київ безпілотниками. Не обійшлось без наслідків.
Влада Білорусі не запросила незалежних спостерігачів Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) на президентські вибори у країні, які пройдуть 26 січня.
Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо вважає, що своїми заявами про приєднання Канади до США Дональд Трамп відвертає увагу від наслідків погроз запровадити мито.
У Херсоні правоохоронці затримали коригувальника РФ, який наводив артилерійські удари окупантів по місту.