Екснардепа Крючкова заочно засудили до 15 років в’язниці у справі про енергетичну аферу
Джерело: САП
9 січня Вищий антикорупційний суд оголосив вироки ексголові правління ПрАТ “ХК “Енергомережа” Дмитру Крючкову та колишній виконувачці обов’язків голови правління ПАТ “Черкасиобленерго” Світлані Кузьмінській.
Крючкова засудили до 15 років позбавлення волі з конфіскацією всього належного йому майна. Також присудили 17 тис. грн штрафу та заборонили перебувати на управлінських посадах строком на три роки.
Окрім того, ВАКС виніс вирок ексвиконувачці обов’язків голови правління “Черкасиобленерго” Кузьмінській. Її засудили до восьми років тюрми з позбавленням на два роки права обіймати посади, конфіскацією половини належного їй майна.
Зазначається, що суд застосував спецконфіскацію у розмірі 458 млн гривень, частково задовольнивши позовні вимоги щодо завданих збитків.
У Transparency International Ukraine нагадали, що за цивільними позовами Одеської ТЕЦ та “Запоріжжяобленерго” Дмитро Крючков повинен буде сплатити 49 млн грн. Також Крючков та Кузьмінська повинні будуть разом сплатити 14 млн грн за цивільним позовом “Черкасиобленерго”.
Про підозру Крючкову повідомили у 2016 році, а в 2017-му його оголосили в міжнародний розшук. У 2018-му Крючкова затримали у Німеччині і майже через рік екстрадували до України. Втім, у лютому 2024 року Крючков виїхав з України, повідомляли правоохоронці. Його повторно оголосили у міжнародний розшук, а справу продовжили розглядати заочно.
Зараз Крючков перебуває у Швейцарії – зі слів захисника нардепа, він на лікуванні.
Довідка. Дмитра Крючкова та Світлану Кузьмінську обвинувачували у заволодінні та легалізації понад 1,5 млрд грн коштів державних енергетичних підприємств “Черкасиобленерго” та “Запоріжжяобленерго”, їх легалізації, а також службових зловживаннях.
Слідство довело, що схема, організована екснардепом, завдала збитків державі на суму понад 1,5 млрд грн. Замість бюджету ці гроші потрапили до приватних структур, підконтрольних Крючкову.
Справа розглядалась понад три роки, а за інформацією суду, засідання тривали приблизно 198 годин. У справі брали участь 14 захисників. За весь час розгляду справи Крючков пропустив близько 45 засідань зі 117, посилаючись на лікарняний чи погане самопочуття.
- Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів оскаржуватиме рішення ВАКС стосовно заборони реалізації майна підозрюваного у держзраді ексдепутата Віктора Медведчука.
- Агентство з розшуку та менеджменту активів отримало офіційний звіт оцінки щодо спортивної бази екснардепа Віктора Медведчука, яку рішенням суду передали в управління Агентства.
- АРМА та Державне космічне агентство України об’єднують свої зусилля для інтеграції космічних технологій у процес управління арештованими активами. Відповідну міжвідомчу угоду підписали керівники обох установ.
Уночі 10 січня російські окупанти атакували Київ безпілотниками. Не обійшлось без наслідків.
Влада Білорусі не запросила незалежних спостерігачів Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) на президентські вибори у країні, які пройдуть 26 січня.
Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо вважає, що своїми заявами про приєднання Канади до США Дональд Трамп відвертає увагу від наслідків погроз запровадити мито.
У Херсоні правоохоронці затримали коригувальника РФ, який наводив артилерійські удари окупантів по місту.
Посадовці ЄС остерігаються, що Дональд Трамп скасує санкції проти Росії, запроваджені Джо Байденом, що може кардинально змінити міжнародні відносини та торгівлю.