Для передачі законопроєкту про демобілізацію у ВР потрібно ще мінімум 3 місяці – Міноборони
Джерело: “Інтерфакс-Україна”
Законопроєкт про демобілізацію вже розробили, але передати його до Верховної Ради поки не можуть.
Заступник міністра оборони України Іван Гаврилюк пояснив, що наразі опрацьовують механізми, щоб зрозуміти, як можна замінити велику кількість людей, які підлягатимуть демобілізації.
“Опрацьовують нові форми й способи ведення бойових дій. І якщо так чесно говорити, то нам потрібно для цього хоча б ще три місяці”, – додав він.
Гаврилюк наголосив, що для того, щоб законопроєкт подати, треба створити умови, щоб реалізація цього законопроєкту не призвела “до зникнення держави Україна”.
- Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час години запитань до уряду у Верховній Раді повідомив, що в Україні заброньовано від мобілізації менше, ніж мільйон людей.
- Народний депутат Олександр Федієнко повідомив, що тепер ТЦК дозволено анулювати відстрочку працівнику критично важливого підприємства.
- Президент Володимир Зеленський підписав закон №12104, який надає відстрочку від мобілізації цивільним, звільненим з російського полону.
У 2022 році Медійна ініціатива за права людини (МІПЛ) створила департамент документування міжнародних злочинів, який фіксує випадки насильницьких зникнень, катувань і інших злочинів Росії проти українців. Зафіксовано 1887 викрадених осіб, але ця цифра постійно змінюється.
Президент України Володимир Зеленський висловив вдячність США, зокрема президенту Джо Байдену, за оголошення нових санкцій проти понад 400 суб’єктів, пов’язаних з російським енергосектором.
Данські журналісти висловлюють припущення, що PR-команда сина обраного президента США Дональда Трампа могла пропонувати гроші бездомним та людям, що перебувають у складних соціальних умовах у Гренландії.
Суд у США ухвалив рішення про надання “безумовного звільнення” обраному президенту Дональду Трампу замість покарання у справі, що стосується приховування виплат порноакторці Стормі Деніелс.
Міністерство фінансів США запровадило нові санкції проти нафтового сектору Росії, зокрема й “тіньового флоту”. Обмеження набудуть чинності 27 лютого 2025 року.