США ввели новий пакет санкцій проти нафтової галузі Росії
Джерело: Мінфін США, Голос Америки
Міністерство фінансів США запровадило нові санкції проти нафтового сектору Росії, зокрема й “тіньового флоту”. Обмеження набудуть чинності 27 лютого 2025 року.
Санкції стосуються, зокрема, двох найбільших нафтових компаній — “Газпром нафти” та “Сургутнафтогазу”.
Також під обмеження підпадають понад 180 суден, включаючи танкери, які належать російським компаніям або залучені до “тіньового флоту” РФ.
Рішення Мінфіну США також включає санкції проти компаній, що постачають морські послуги (наприклад, страхування), та тих, хто працює з російськими трейдерами нафти.
Загалом під санкції потрапили 37 фізичних осіб, близько 200 компаній і 183 судна. Їх внесли до списку SDN (Specially Designated Nationals and Blocked Persons List), що забороняє американським громадянам та компаніям мати з ними справи.
Основне завдання цього пакету санкцій полягає в тому, щоб вразити кожен етап російського виробництва та розподілу нафти – від виробників до суден, які транспортують нафту на експорт, а також посередників, нафтотрейдерів, порти, страхові компанії та інших учасників цього ланцюжка.
- Згідно з дослідженнями за, російський тіньовий флот нафтових танкерів станом на жовтень розширювався, перевозячи до 70% морської нафти країни, попри санкції Заходу.
- Уряд Великої Британії вніс до списку санкцій ще 30 суден, що є частиною “тіньового флоту” Росії, тим самим збільшивши їх кількість до 73 одиниць.
Німецькі урядовці блокують постачання Туреччині близько 30 винищувачів Eurofighter через арешт мера Стамбула Екрема Імамоглу — ключового політичного суперника президента Реджепа Таїпа Ердогана.
Речник Пентагону Шон Парнелл підтвердив скорочення місії військ США в Сирії.
Поліція затримала ще двох підлітків, причетних до побиття українського військового у Києві 18 квітня.
Президент Франції Емманюель Макрон запросив науковців з усього світу приїхати працювати до Франції або Європи. Це відбулось на тлі того, як адміністрація президента США Дональда Трампа почала скорочувати фінансування університетів та науково-дослідних установ.
За даними двох досліджень, дитячі матраци та постіль виділяють токсичні хімічні речовини та антипірени, які призводять до порушення розвитку і гормональних порушень.