Путін запропонував африканським лідерам «безоплатне зерно»

Джерело: Reuters

27 липня президент РФ Володимир Путін запропонував лідерам африканських країн десятки тисяч тонн безоплатного зерна протягом кількох місяців.

Виступаючи на саміті в Санкт-Петербурзі, присвяченому російсько-африканським зв’язкам, Путін заявив, що Росія “очікує рекордного врожаю зерна” і готова замінити експорт українського зерна до Африки – як на комерційній основі, так і на основі допомоги, щоб відзначити, за його словами, “вирішальну роль Москви в глобальній продовольчій безпеці”.

Російський лідер заявив, що в РФ “готові безоплатно надати Буркіна-Фасо, Зімбабве, Малі, Сомалі, Центральноафриканській Республіці та Еритреї по 25-50 тис. тонн зерна в найближчі 3-4 місяці”. Щобільше, в РФ висловили готовність “забезпечити безоплатну доставку цієї продукції споживачам”.

24 липня Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш заявив, що стрибок світових цін на продовольство внаслідок завершення Чорноморської угоди та бомбардування Росією українських портів був “особливо руйнівним для вразливих країн, які борються за прогодування свого народу”.

Своєю чергою, голова Африканського союзу Азалі Ассумані, який виступав разом із Путіним, використав власну промову, щоб закликати до “мирного співіснування” між РФ та Україною, заявивши, що це врятує життя тих, хто залежить від експорту продовольства.

У РФ повідомили, що 49 із 54 держав континенту представлені в Санкт-Петербурзі, у тому числі 17 – їхніми главами держав і чотири — главами урядів.

Саміт Росія-Африка, який мав би продемонструвати нові дипломатичні зв’язки РФ і, за заявами Кремля, “важливий, як ніколи”, відбудеться в умовах бойкоту з боку більшості глав африканських держав. Так, 38 із 54 країн Африки не надіслали своїх лідерів на саміт.

Міністр закордонних справ Польщі, Радослав Сікорський, заявив, що застосування Росією нової балістичної ракети “Орєшнік” з одного боку — ескалація, а з іншого — вияв розпачу, бо Путін не може перемогти.

Росія регулярно атакує Україну балістичними ракетами, третина з яких – ракети з КНДР, які можуть працювати лише завдяки західним компонентам.

На Закарпатті стались зміни у русі потягів на ділянці Сянки – Мукачево. Через падіння каміння з гори заблоковано електропоїзд на перегоні. 

Росія найближчими днями може провести додаткові випробувальні запуски балістичних ракет “Орєшнік” або подібних до них, йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

Уряд Швейцарії оголосив про заборону експортних поставок до польської компанії після того, як виявилося, що 645 000 малокаліберних набоїв швейцарського виробництва опинилися в Україні, що є порушенням швейцарського законодавства.