Біля Китаю застрягли три санкційні танкери з російською нафтою — ЗМІ

Джерело: Bloomberg

Три танкери, завантажені понад 2 мільйонами барелів російської сирої нафти, перебувають у водах біля східного узбережжя Китаю. Це сталося після того, як США ввели новий пакет санкцій, спрямованих на обмеження експорту російської нафти.

Танкер Huihai Pacific, який завантажив майже 770 тисяч барелів нафти сорту ESPO в порту Козьміно на початку січня, мав прибути до Дунцзякоу в провінції Шаньдун 15 січня. Однак, за даними компанії Kpler, протягом вихідних він змінив курс і зараз стоїть у морі, все ще завантажений нафтою.

Подібна ситуація склалася і з іншими суднами. Танкер Mermar, який покинув Козьміно 5 січня із понад 755 тисячами барелів ESPO, планував розвантажитися в порту Яньтай цього тижня, але поки що залишається біля узбережжя. Інший танкер Olia, завантажений 709 тисячами барелів того ж сорту нафти, також змінив маршрут і зараз перебуває в Жовтому морі.

Ці танкери опинилися під санкціями США, які охоплюють кілька суден і принаймні одного трейдера, що займається нафтою сорту ESPO. Цей сорт особливо популярний серед незалежних нафтопереробників Китаю, так званих “чайників”.

Введення санкцій відбулося через кілька днів після того, як компанія Shandong Port Group Co., яка управляє портами провінції Шаньдун, закликала термінали відмовляти у доступі санкційним нафтовим танкерам.

На платформі “Дія” відновлено можливість подачі заявок на гранти для власної справи, садівництва та тепличного господарства. Програма пропонує підтримку у вигляді фінансування, яке залежить від виду діяльності та розміру проєкту.

55-річна мешканка Бельгії Хільде Досогне встановила світовий рекорд, щоденно пробігавши марафон. Відтак за 366 днів жінка пробігла щонайменше 15 444 км.

Служба безпеки України затримала агентку РФ, яка планувала підрив адмінбудівлі одного з підрозділів ЗСУ та автівки, що знаходилася поруч.

Оргкомітет Олімпійських ігор у Парижі отримав від спортсменів понад 100 медалей із дефектами лише за кілька місяців після змагань. Проблема, пов’язана з якістю лаку, виникла на Паризькому монетному дворі, який відповідав за виробництво нагород.

Уранці 14 січня російські війська завдали чергового удару по Козачій Лопані на Харківщині, внаслідок якого загинув місцевий мешканець.