Біля Китаю застрягли три санкційні танкери з російською нафтою — ЗМІ

Джерело: Bloomberg

Три танкери, завантажені понад 2 мільйонами барелів російської сирої нафти, перебувають у водах біля східного узбережжя Китаю. Це сталося після того, як США ввели новий пакет санкцій, спрямованих на обмеження експорту російської нафти.

Танкер Huihai Pacific, який завантажив майже 770 тисяч барелів нафти сорту ESPO в порту Козьміно на початку січня, мав прибути до Дунцзякоу в провінції Шаньдун 15 січня. Однак, за даними компанії Kpler, протягом вихідних він змінив курс і зараз стоїть у морі, все ще завантажений нафтою.

Подібна ситуація склалася і з іншими суднами. Танкер Mermar, який покинув Козьміно 5 січня із понад 755 тисячами барелів ESPO, планував розвантажитися в порту Яньтай цього тижня, але поки що залишається біля узбережжя. Інший танкер Olia, завантажений 709 тисячами барелів того ж сорту нафти, також змінив маршрут і зараз перебуває в Жовтому морі.

Ці танкери опинилися під санкціями США, які охоплюють кілька суден і принаймні одного трейдера, що займається нафтою сорту ESPO. Цей сорт особливо популярний серед незалежних нафтопереробників Китаю, так званих “чайників”.

Введення санкцій відбулося через кілька днів після того, як компанія Shandong Port Group Co., яка управляє портами провінції Шаньдун, закликала термінали відмовляти у доступі санкційним нафтовим танкерам.

Білий дім засудив рішення компанії Amazon відображати вартість впроваджених президентом США Дональдом Трампом мит у цінниках товарів, назвавши його “ворожим актом”.

Учора, 28 квітня, в Миколаївській області поліція прибула на виклик щодо сімейного конфлікту. Під час втечі кривдник дістав гранату й кинув її в бік правоохоронців. Четверо отримали поранення. Один із них — 21-річний Максим Рижко — загинув на місці. У нього залишилися дружина і немовля. Його донька ніколи не побачить батька. І це — трагедія.

Мінрозвитку оновило дату тимчасової окупації Маріуполя з 4 березня на 21 травня 2022 року. Відповідний наказ пройшов всі необхідні етапи погодження та набрав чинності.

У Японії 27-річного китайського студента рятували на горі Фудзі двічі за чотири дні. Спершу він піднявся на гору поза офіційним сезоном сходжень, і його довелося спускати з вершини гелікоптером. Вдруге він повернувся на вершину по забутий телефон.

У результаті складної евакуаційної місії ГУР МОУ із закритого сирійського табору Родж вдалося евакуювати громадянку України та двох її дітей.