«Путін думав що за три дні завоює Київ, але це я був в центрі Києва, а не він» — Байден
Джерело: виступ Джо Байдена
13 січня, в останній тиждень на посаді президента США Джо Байден виступив з промовою про свою зовнішньополітичну спадщину. Під час своєї промови Байден виокремив події в Україні, нагадавши главі РФ Володимиру Путіну, що попри цілі його повномасштабного вторгнення, він не зміг досягти бажаного.
Путін після вторгення в Україну, думав, що завоює її за три дні, але з того часу я був у центрі Києва, а він — ні, — наголосив чинний президент США. — Шлях потягом до української столиці був довгим. І я був єдиним Головнокомандувачем США, який відвідав країну у стані війни, де немає військової присутності США, — додав він.
Байден констатував, що російський диктатор “провалився і не зміг підкорити Україну, не зміг розвалити НАТО і загарбати значну частину територій”.
Сьогодні Україна досі вільна, незалежна та зі світлим майбутнім, — наголосив Байден.
Він наголосив, що США отримували погрози про те, що Україна буде захоплена, і Росії дістануться всі території. За словами Байдена, “є ще над чим працювати”, але 50 країн, не лише з Європи, але й Азії, об’єдналися за для допомоги Україні.
Разом з тим, глава Білого дому застеріг, що США спільно з союзниками не можуть дозволити собі відмовитися від підтримки України.
Зауважимо, нещодавно радник американського президента з національної безпеки Джейк Салліван заявляв, що Байден до завершення каденції переконуватиме Дональда Трампа спільно з Конгресом підтримати Україну.
Як пояснив Салліван, Байден наголошуватиме, що послаблення допомоги Україні призведе до нестабільності в Європі.
Тоді як підхід адміністрації чинного президента США до завершення каденції залишиться незмінним: допомогти Україні отримати найсильнішу позицію на фронті, аби зрештою, зайняти найсильнішу позицію за столом переговорів.
Раніше припустили, що Європа може постати перед новими викликами у сфері безпеки, якщо США зменшать свою роль у НАТО та підтримку України, що ймовірно змінить характер трансатлантичних відносин. Президент Джо Байден може стати останнім президентом США, який вважає безпеку Європи життєво важливим інтересом для своєї країни, пише Bloomberg.
- Пакети військової допомоги США для України зменшилися через виснаження запасів зброї у Пентагону та занепокоєння щодо їхнього впливу на військову готовність США.
- Офіційні особи США сумніваються, що атаки по військових цілях на території РФ дадуть суттєву перевагу Україні у війні.
- Держсекретар США Ентоні Блінкен оголосив про новий пакет підтримки для України на понад $700 млн.
- З початку російського вторгнення ЄС і його країни-члени надали Україні 118 мільярдів євро допомоги. Про це повідомив виконавчий віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.
У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.
Міністерство оборони розробило систему кваліфікації для операторів безпілотних літальних апаратів, котра складається з чотирьох базових кваліфікаційних рівнів (БКР). Кожен з рівнів визначає можливості та обмеження для керування різними типами дронів.