Військові Повітряних сил заявили про масові переведення фахівців до піхоти (ОНОВЛЕНО)

Джерело: Віталій Горжевський/Facebook

Сержант Віталій Горжевський, що служить у 114 бригаді Повітряних сил ЗСУ, опублікував звернення, у якому повідомив про масові випадки переведення фахівців авіатехніків та обслуговуючого персоналу до піхоти.

“Ми, авіаційно-технічний персонал Повітряних Сил ЗСУ, вже понад десять років виконуємо свою відповідальну місію на винищувачах МіГ-29. З 2014 року ми готуємо та обслуговуємо літаки, забезпечуючи бойові вильоти в найскладніших умовах: як вдень, так і вночі, захищаючи нашу Батьківщину від ворога”, – йдеться у зверненні військових.

Вони повідомляють про телеграму щодо переведення майже всіх техніків у піхоту – це означає, що військова частина залишиться без технічного персоналу, котрий обслуговує літаки.

За словами військових, раніше у піхоту вже перевели 250 фахівців, а зараз планують перевести ще 218.

“Технічний склад фактично знищується, а без нас авіація не зможе функціонувати. Ми намагаємось зберегти бойову готовність, але без обслуговуючого персоналу це просто неможливо”, – наголошують у повідомленні.

Фахівці зауважили, що вони обслуговують, підтримують та відновлюють авіатехніку, за час роботи освоїли нові типи літаків та озброєння, надані західними партнерами, а також забезпечують навчання та відновлення льотного вишколу для випускників Харківського національного університету Повітряних Сил.

Букви звернулись за коментарем до Віталія Горжевського.

Він розповів, що ці фахівці дуже цінні, їх не так легко замінити.

“Будь-якого авіаційного спеціаліста на вулиці не візьмеш. Це потрібен великий обсяг роботи, потрібно людей навчити, це не машина якась, де просто замінити акамулятор чи колесо. Воно так не працює в авіації”, – переконаний Горжевський.

За його словами, щоб вивчити висококваліфікованого спеціаліста, може знадобитись 10 і бульше років. Разом з тим, військовий каже, що всі спеціалісти потрібні.

“Відмови в техніки бувають різні, а спеціалісти потрібні всі. Спеціальностей є досить багато. І от просто Інженерно-авіаційну службу вирішили вирізати”, – розповів сержант.

UPD: У Генеральному штабі ЗСУ спростовують інформацію про переведення спеціалістів інженерно-авіаційної служби Повітряних сил, які обслуговують літаки, у піхотні підрозділи. Кажуть, що навпаки нарощують штатну кількість технічного та льотного персоналу.

“Разом з тим, окремі категорії особового складу Повітряних Сил, як і інших видів і родів Збройних Сил України, після попередньої підготовки в навчальних центрах, посилюють Сухопутні, Десантно-штурмові війська тощо”, – йдеться у повідомленні.

  • Генеральний штаб ЗСУ заперечив інформацію британського видання The Guardian про нібито переведення військових ППО на фронт як стрільців.

З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.

 Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.

2 липня внаслідок вибуху поблизу Житомира загинули щонайменше дві особи. Глава Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко повідомив деталі інциденту, зазначивши, що у населеному пункті десятки знищених будівель та багато постраждалих, зокрема діти.

1 липня журналіста Максима Коцюбинського доправили до відділку поліції в Києві вже після того, як він відзняв матеріал про те, що міністерка юстиції Ольга Стефанішина користується квартирою, котру не вказала у декларації.

У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.