ЗМІ не зобов’язані видаляти негативні коментарі читачів – нардеп Юрчишин

Джерело: Ярослав Юрчишин, “Судово-юридична газета

Народний депутат Ярослав Юрчишин пояснив, що законопроєкт №11321, який напередодні ухвалила Верховна Рада, “не обмежує свободу слова, а захищає доброчесні ЗМІ”.

“Відповідаючи на десятки коментарів та новин: ми посилюємо захист доброчесних ЗМІ, а не обмежуємо ні медіа, ні користувачів. Ніхто не зобов’яже медіа прибирати критичні до будь-кого коментарі. Як і будь-які коментарі без юридичних на це підстав”, – написав він.

За словами нардепа, інформація, що законопроєкт обмежує свободу слова та вводить покарання для медіа, якщо вони не видаляють “негативні коментарі читачів щодо посадовців під новинами” – це брехня.

Юрчишин каже, що і до ухвалення цього законопроєкту на медіа можна було поскаржитися до Нацради або подати до суду за поширення недостовірної інформації, якщо якийсь акаунт лишив під матеріалом коментар відповідного змісту.

Після ухвалення змін, якщо проти ЗМІ відкриють судове провадження та отримають від суду аргументоване рішення щодо матеріалу, який порушує “Закон про медіа”, ЗМІ зможе самостійно вирішити, що робити далі з коментарем.

“ЗМІ може або видалити такий коментар впродовж трьох днів після отримання інформації від суду і не нести за це відповідальність, або, поділяючи позицію коментатора, залишити коментар і захищати свою позицію в суді”, — зазначив депутат.

Також цим законопроєктом Рада звільнила від відповідальності медіа за переказ висловів чиновників, а не пряме їхнє цитування.

Міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс заявив, що якби Київ запросив розміщення військ деяких західних країн, включно з Литвою, в Україні, це питання обговорювалося б із союзниками, і литовський прапор там був би присутній.

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск після зустрічі з Володимиром Зеленським запевнив у гарантіях безпеки для України.

Принцеса Уельська Кейт Міддлтон повідомила, що у неї настала ремісія після лікування від раку.

Міністерство оборони Німеччини, Бундесвер (збройні сили ФРН) та інші відомства і посадові особи, пов’язані з міністерством оборони, припиняють вести сторінки в соцмережі X Ілона Маска.

Дослідження останніх десятиліть вказують на тісний зв’язок між забрудненням повітря та пошкодженнями мозку. Відомо, що забруднення твердими частками, озоном та токсичними газами сприяє захворюванням дихальної системи й серця.