Правозахисник про репресії в Білорусі: «Щоденно засуджують до семи осіб»
Джерело: LRT.lt
Згідно з даними правозахисників, в Білорусі за 2024 рік засудили не менше як 1721 особу за політично мотивованими кримінальними справами. Серед них — 1241 чоловіків і 480 жінок.
Зауважується, що серед усіх засуджених є 21 особа пенсійного віку: 14 жінок та семеро чоловіків. Найпоширенішою причиною політичних переслідувань є участь у протестах чотири роки тому.
Ситуація з правами людини в Білорусі залишається надзвичайно напруженою. Репресії проти опозиції та інакодумців не припиняються, і влада використовує різні способи тиску на громадян, включаючи масові затримання, тюремні строки та переслідування.
За минулі роки кількість політичних в’язнів у країні зросла, а багато з тих, хто був звільнений, перебувають під жорстким контролем.
Попри це, правозахисники продовжують свою діяльність, фіксуючи порушення прав громадян і документуючи злочини, скоєні режимом Лукашенка.
Згідно з даними правозахисного центру (ПЦ) “Весна”, лише за грудень 2024 року, за попередніми даними, було репресовано не менше 188 осіб, серед яких 141 чоловік і 47 жінок. Ще семеро осіб були засуджені в межах процедури спеціального виробництва.
Влада постійно посилює репресії, щоб не дати людям звикнути до встановленого рівня тиску. Репресії лякають лише тоді, коли вони стають все більш жорстокими або, як мінімум, все більш поширеними, — зазначив правозахисник ПЦ Павло Сапелко.
- Влада Білорусі не запросила незалежних спостерігачів Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) на президентські вибори у країні, які пройдуть 26 січня.
- Невизнаний президент Білорусі Олександр Лукашенко погрожує повністю вимкнути інтернет, якщо під час виборів президента розпочнуться протести.
- Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко – проти того, щоб громадяни Білорусі обирали президентом країни жінку.
Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.
Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.