Туск запевнив у гарантіях безпеки для України

Джерело: PolskieRadio

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск після зустрічі з Володимиром Зеленським запевнив у гарантіях безпеки для України.

Туск наголосив, що гарантії безпеки для України після закінчення воєнних дій потрібно сприймати серйозно. Він додав, що найкращою такою гарантією було б членство України в НАТО. Він також визнав, що наразі непросто детально визначити спільну західну позицію з цього питання.

Якби кожен Дональд у світі мав такі погляди, як я, у справі гарантій безпеки для України, то напевно цей сценарій був би простішим. Немає кращої форми певної гарантії безпеки для України ніж членство в НАТО, але знаємо, що зараз це викликає суперечки, емоції в деяких державах і це не залежить виключно від волі президента Зеленського чи від моєї підтримки, — додав він.

Глава польського уряду зауважив, що наразі необхідні гарантії безпеки НАТО для України після можливого завершення воєнних дій.

Туск також запевнив у підтримці України з боку Польщі.

Суверенна та незалежна Україна — це не лише очевидна історична справедливість, це також умова безпеки Польщі та всієї Європи, — заявив він.

Зауважимо, у липні 2024 року Зеленський та прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск підписали у Варшаві угоду про гарантії безпеки.

Угода – вперше серед подібних – передбачала можливість перехоплення ракет і дронів у повітряному просторі України, запущених у напрямку Польщі. Також угода передбачала створення “Українського легіону” для підготовки особового складу Сил безпеки і оборони України на території Польщі.

Іншим аспектом угоди є співпраця в оборонній промисловості, що включає розміщення виробництв польських оборонних компаній в Україні та розгляд можливостей для спільного оборонного виробництва. Польща також планує розширити свою допомогу Україні через логістичний центр POLLOGHUB та співпрацю з ЛитПолУкрбригом для підтримки українських Збройних сил.

Угодою передбачено поглиблення співпраці в різних невійськових сферах, таких як розвідка, кібербезпека, морська та інформаційна безпека, а також захист критичної інфраструктури. Окремі блоки угоди стосуються економічного відновлення, прикордонної інфраструктури та розвитку транзитного потенціалу.

Політична співпраця між Україною та Польщею охоплює питання євроінтеграції, реалізацію Української формули миру, санкційну політику, відшкодування збитків, завданих Україні, та притягнення агресора до відповідальності.

Польща підтверджує свою підтримку членства України в ЄС і НАТО.

  • 22 січня 2024 року під час свого візиту до Києва, прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що Варшава приєдналася до Вільнюської декларації G7 щодо гарантій безпеки для України.
  • Кіт Келлог відповів російському олігарху Константіну Малофєєву, який заявив, що Путін “пошле до біса” мирну пропозицію Трампа.
  • Обраний президент США у своїй передвиборчій кампанії обіцяв швидко покласти край російсько-українській війні. Responsible Statecraft припускає, що може розглянути нестандартні підходи, а саме використання арктичних питань для переговорів із Росією.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.