Німецькі оборонні відомства відмовляються від соцмережі Х Ілона Маска
Джерело: Spiegel
Міністерство оборони Німеччини, Бундесвер (збройні сили ФРН) та інші відомства і посадові особи, пов’язані з міністерством оборони, припиняють вести сторінки в соцмережі X Ілона Маска.
15 січня міністерство заявило, що “призупиняє свій власний акаунт відсьогодні і більше не буде активно публікувати на каналі в осяжному майбутньому”. Однак воно залишає за собою право “відповідати на “Х” дописами у виняткових випадках — наприклад, у разі дезінформаційних кампаній”.
Рішення стосується також акаунтів Генерального інспектора та його підлеглих.
Причиною цього рішення назвали “ускладнення обміну аргументами на платформі”. Водночас міністерство планує використовувати альтернативні канали комунікації, такі як WhatsApp, Instagram, YouTube та пресрелізи.
Це рішення частково пов’язане з критикою платформи через поширення неправдивої інформації та неоднозначну роль Ілона Маска.
Раніше понад 60 наукових організацій Німеччини та Австрії також припинили присутність на X, а Німецьке міністерство закордонних справ оголосило про перехід на платформу Bluesky для публікацій англійською мовою.
Попри це, канцлер Олаф Шольц та віцеканцлер Роберт Хабек поки що зберігають свої акаунти на X, пояснюючи це необхідністю “бути там, де люди шукають інформацію”.
- Десятки університетів і дослідницьких установ Німеччини та Австрії оголосили про намір піти з платформи X після розмови її власника Ілона Маска з лідеркою ультраправої партії “Альтернативи для Німеччини” Алісою Вайдель.
- Іспанська газета La Vanguardia припиняє розміщувати публікації на платформі X, яка належить Ілону Маску, заявивши, що видалить звідти всі свої облікові записи.
- Видання The Guardian оголосило, що більше не вестиме офіційну сторінку в соціальній мережі X (колишній Twitter). Акаунт медіа мав 10,8 млн підписників.
26-річна туристка з Німеччини Кароліна Вілґа провела майже два тижні в самотньому виживанні в західноавстралійському плоскогір’ї. Її знайшли випадково – на узбіччі ґрунтової дороги, за 24 кілометри від покинутого авто, без взуття, знесилену, зневоднену й обліплену слідами від укусів комах. Поліція каже – це щастя, що вона взагалі вижила.
Громадська організація “Справа Громад” оголосила про розіграш оригіналу малюнка “Ми і є фортифікації”, створеного художником-аніматором Fill Feaouill. Кошти, зібрані під час благодійної лотереї, підуть на закупівлю нових екскаваторів для потреб оборони. Ініціативу підтримав п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, який особисто фінансує постачання техніки для будівництва фортифікаційних споруд.
Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.
У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.
Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.