Померла британська акторка Джоан Плаурайт

Джерело: ВВС

У віці 95 років померла одна з найвідоміших британських акторок Джоан Плаурайт, вдова актора Лоуренса Олів’є.

“Родина дами Джоан Плаурайт, леді Олів’є, з великим сумом повідомляє, що вона мирно померла 16 січня 2025 року в оточенні своєї сім’ї у Денвіль-Холлі у віці 95 років”, – йдеться у заяві сім’ї.

У повідомленні зазначається, що Плаурайт побудувала “довгу і блискучу” кар’єру в театрі, кіно і на телебаченні, “поки втрата зору не змусила її піти на пенсію”.

Акторка за свою 60-річну кар’єру ставала лауреаткою премій “Золотий глобус” і “Тоні”, за роль у фільмі “Чаклунський квітень” 1991 року була номінована на “Оскар”.

Театральна акторка грала у п’єсах класичного та сучасного репертуару. Премія Evening Standard Theatre Awards відзначила її за роль у п’єсі “Свята Іоанна” (1963 рік).

У 1961 році Плаурайт стала дружиною Лоуренса Олів’є, з яким вони знімались у фільмі “Комедіант”.

Серед її кіноробіт – ролі у фільмах “Чай з Муссоліні” (1999), “Джейн Ейр” (1996), “Каллас назавжди” (2002) та інших.

Театри Вест-Енду у Лондоні у вівторок, 21 січня, на дві хвилини приглушать світло на вшанування пам’яті дами Джоан Плаурайт.

Через 12 годин після того, як TikTok припинив роботу у США, багато користувачів знову змогли запустити додаток, ніби він нікуди й не зникав. Повернення платформи стало можливим завдяки ініціативі обраного 47-м президентом США Дональда Трампа, котрий пообіцяв врятувати додаток.

Міністерство оборони інформує, що всі громадяни, котрі до 4 травня 2024 року були визнані обмежено придатними до військової служби, повинні пройти повторний медичний огляд до 4 лютого.

Нігерія стала девʼятою країною-партнеркою БРІКС, приєднавшись до інших держав, зокрема Білорусі, Куби та Узбекистану. Рішення ухвалили на 16-му саміті організації в Казані.

США завершили процес модернізації своїх ядерних арсеналів в Європі, розгорнувши нові гравітаційні бомби B61-12. Ці бомби замінили старі моделі, що значно покращує точність їхнього застосування і знижує потужність.

За словами працівника Ради нацбезпеки Байдена Гріна, влада США навмисно не обіцяла допомогти Україні повернути всю окуповану РФ територію. Київ не зміг б це зробити, навіть за умови потужної допомоги Заходу. Важливішим завданням було виживання України.