TikTok відновив роботу у США після короткої перерви
Джерело: CNN
Через 12 годин після того, як TikTok припинив роботу у США, багато користувачів знову змогли запустити додаток, ніби він нікуди й не зникав. Повернення платформи стало можливим завдяки ініціативі обраного 47-м президентом США Дональда Трампа, котрий пообіцяв врятувати додаток.
19 січня користувачі, котрі намагалися відкрити додаток, бачили повідомлення “залишатися на зв’язку”.
У США ухвалено закон, що забороняє TikTok. На жаль, це означає, що ви поки не можете використовувати TikTok, – мовилося у повідомленні компанії. Додаток також став недоступним в Apple та Google Play Store, у додатках Lemon8 і CapCut, які належать ByteDance.
Вранці в неділю Трамп оголосив, що після його інавгурації він видасть указ про відтермінування виконання закону про заборону і дозволить TikTok повернутись до роботи. Через кілька годин доступ до додатка почав відновлюватися для американських користувачів.
TikTok також підтвердив у своїй заяві, що завдяки обіцянці Трампа повернути додаток в США, було досягнуто угоди з постачальниками послуг. Це дозволило відновити доступ для користувачів ще до підписання указу президента.
Однак, хоча тимчасове відключення додатка тривало лише кілька годин, забезпечення його довгострокової роботи в США, ймовірно, вимагатиме складніших кроків.
Майбутнє TikTok в США залишається невизначеним, і проблема може бути вирішена лише через ухвалення нових законів або продаж китайської компанії ByteDance американському власнику.
Закон, ухвалений у квітні 2024 року, пояснюється міркуваннями національної безпеки. Він передбачає, що для продовження роботи у США ByteDance повинна відмовитися від володіння TikTok.
Президент США Джо Байден підписав цей закон у квітні 2024 року, завершивши кількарічну дискусію у Вашингтоні про загрози національній безпеці через зв’язки Tikтokу із Китаєм.
Верховний суд США розгляне справу, яка стосується балансу між питаннями національної безпеки та захистом прав, гарантованих Першою поправкою до Конституції США.
Раніше обраний 47-м президентом США Дональд Трамп заявив про готовність шукати компромісне рішення, аби уникнути заборони. Згодом він повідомив, що “швидше за все” надасть соціальній мережі TikTok 90-денне відтермінування від заборони в США.
Тоді як Міністерство юстиції США закликало Верховний суд відхилити прохання Трампа про призупинення дії закону, який забороняє використання соціальної платформи TikTok, якщо вона не буде продана її китайською материнською компанією до 19 січня, повідомляє Reuters.
У відомстві заявили, що Китай використовує TikTok як інструмент для накопичення конфіденційних даних про 170 мільйонів американських користувачів, що створює серйозну загрозу національній безпеці США.
Днями стало відомо, що китайські офіційні особи розглядають можливість продажу американського підрозділу TikTok Ілону Маску, якщо компанія не зможе запобігти забороні соціальної мережі у США.
- Міністерство юстиції США звернулося до федерального апеляційного суду з проханням підтримати закон, ухвалений у квітні, який вимагає від китайської компанії ByteDance продати американські активи ТікТок до 19 січня.
- 13 березня Палата представників Конгресу США ухвалила законопроєкт щодо TikTok. За підтримку ініціативи проголосували 352 члени нижньої палати Конгресу, проти – 65.
- Соціальна медіаплатформа TikTok в середу, 14 лютого, заявила, що посилить боротьбу з фейковими новинами та операціями прихованого впливунапередодні виборів в ЄС.
- Платформа TikTok заблокувала 284 облікові записи, пов’язані з китайською кампанією з дезінформації, після того, як подібні акаунти виявила та заблокувала Meta.
- За результатами дослідження ІМІ, в українському сегменті соціальної мережі ТікТокпоширюють дезінформацію, яка підвищує напругу в суспільстві, поширює протестні настрої та налаштовує українців проти правоохоронних органів та ЗСУ.
Олександр Цивінський, який виграв конкурс на посаду очільника Бюро економічної безпеки (БЕБ) зреагував на рішення Кабміну відхилити його кандидатуру.
Як не було у Володимира Зеленського після лютого 22 року жодного шляху для збереження української державності, окрім як піти шляхом Петра Порошенка – сильна армія замість великого будівництва, українська мова замість “яка різниця” та українська церква замість російських агентів ФСБ у рясах, – так і не було у президента Дональда Трампа жодного вибору, як піти шляхом свого попередника Джозефа Байдена в питанні підтримки України.
Президент України Володимир Зеленський викликав бурю суперечок серед гравців вебсайту азартних ігор Polymarket. Суперечка виникла через питання, чи одягав Зеленський костюм після початку повномасштабної російсько-української війни, а на кону стоїть 210 млн доларів.
Громадський діяч, підприємець, меценат, засновник мистецької агенції “Наш Формат” Владислав Кириченко звернувся до українців після того, як днями російським обстрілом було пошкоджено будівлю видавництва у столиці.
Український голкіпер Андрій Лунін, який виступає за мадридський “Реал”, розлютив фанатів через одне слово російською мовою.