Вдихання мікропластику негативно впливає на дихання і фертильність — дослідження
Джерело: Health
Дослідження вказують, що мікропластик, який поширений у навколишньому середовищі, може накопичуватися в тканинах, спричиняючи негативні довготривалі наслідки. Постійний контакт із цими частинками може підвищувати ризики розвитку захворювань, зокрема дихальних і травних проблем, а також впливати на фертильність.
Провідний автор дослідження Ніколас Чартрес, доктор філософії, старший науковий співробітник Університету Сіднея та співробітник Програми репродуктивного здоров’я та навколишнього середовища Каліфорнійського університету в Сан-Франциско назвав це дослідження тривожним.
“Останніми роками відбувся сплеск нових досліджень впливу мікропластику на здоров’я людини, і цей огляд, по суті, “все має сенс”, — сказав він.
Мікропластик утворюється внаслідок зношування шин, морських бризків, розкладу сміття та інших процесів. Його частинки поширюються навіть у найвіддаленіших куточках світу.
Крім того, значною загрозою є вдихання мікропластику, що утворюється під час лісових пожеж, особливо коли вони охоплюють сучасні будівлі з пластиковими матеріалами.
Науковці зауважують, що вплив мікропластику не обмежується диханням. Він також присутній у морепродуктах, воді та навіть може потрапляти до організму через шкіру, хоча це менш поширений шлях.
Соціальні та економічні фактори також відіграють роль. Люди з низьким рівнем доходу, мешканці країн із низьким середнім рівнем розвитку, а також працівники певних професій можуть зазнавати більшого впливу мікропластику через використання пластикової упаковки чи забруднене повітря. У таких умовах додатковий стрес для організму може посилити негативний вплив частинок.
Дослідники закликали уряди до впровадження жорсткіших регуляторних заходіво. Зокрема обмеження використання одноразового пластику та стимулювання переходу до натуральних матеріалів у виробництві одягу й пакування.
Для споживачів рекомендують обирати натуральні тканини та свіжі продукти, щоб зменшити ризик впливу.
У зв’язку з прогнозами щодо потроєння обсягів виробництва пластику протягом наступних десятиліть, науковці наголошують на необхідності негайних заходів. За словами експертів, приклади успішного регулювання інших галузей, як-от тютюнової, свідчать, що зміни можливі за умови відповідної політики.
- Нове дослідження надало нові докази “зв’язку кишечник-мозок” — хронічні кишкові інфекції можуть бути пов’язані з розвитком хвороби Альцгеймера.
Міністерство фінансів Сирії оголосило про заборону імпорту товарів із Росії, Ірану та Ізраїлю. Продукція з цих країн конфісковуватимуть.
Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець поділився деталями про обстріли Херсона, про які він дізнався під час спілкування з місцевими мешканцями. Він наголосив, що російські війська цілеспрямовано атакують цивільне населення.
Міністерство економіки України планує залучити 12,5 мільйонів економічно неактивних громадян до ринку праці, надаючи можливості для опанування нових професій, перекваліфікації та підвищення кваліфікації, повідомила заступниця міністра економіки Тетяна Бережна.
Фракція “Європейська Солідарність” закликала до негайного позбавлення депутатів від заборонених партій не тільки нагород, але й мандатів у Верховній Раді. У заяві партії наголосили, що обрані від забороненої ОПЗЖ депутати мають бути піддані суворій політичній відповідальності.
Через 12 годин після того, як TikTok припинив роботу у США, багато користувачів знову змогли запустити додаток, ніби він нікуди й не зникав. Повернення платформи стало можливим завдяки ініціативі обраного 47-м президентом США Дональда Трампа, котрий пообіцяв врятувати додаток.