В ЄС наразі немає фінансових можливостей, щоб забезпечити транзит зерна з України – Reuters
Джерело: Reuters.
Європейська комісія не має коштів у бюджеті для покриття додаткових транспортних витрат для транзиту агропродукції з України після того, як Росія вийшла з “Чорноморської зернової угоди”.
Джерела в Єврокомісії повідомили Reuters, що поки що ЄС не має ані додаткового фінансування, ані плану підтримки українського експорту.
21 липня Міністерство сільського господарства України звернулось із листом до віцепрезидента Єврокомісії Валдіса Домбровскіса з проханням надати фінансову допомогу для покриття додаткових транспортних витрат, пов’язаних із використанням маршрутів ЄС для транспортування зерна, відомих як “коридори солідарності”.
За оцінками України, додаткові витрати становлять 30-40 доларів на тонну продукції.
У листі також міститься прохання розширити “коридори солідарності” на 1-1,5 мільйона тонн на місяць за рахунок “зелених коридорів”, зокрема до Адріатичного моря, країн Балтії, Німеччини та Нідерландів.
Зокрема, одне дипломатичне джерело повідомило Reuters, що кошти на потреби України можуть надійти лише після середньострокового перегляду бюджету, на який може піти ще кілька місяців – навіть з урахуванням того, що незабаром очікується осінній врожай кукурудзи.
Представник Комісії підтвердив отримання листа та сказав, що “наразі ми розглядаємо такі запити та відповімо в належний час”.
“Це не роль Єврокомісії – забезпечувати транспортне страхування. Держави можуть надавати гарантії, але остаточних дискусій немає”, – зазначило джерело Reuters.
- Франція та Німеччина виступили проти продовження обмежень на експорт українського зерна до Угорщини, Польщі, Словаччини, Румунії та Болгарії.
- Від 21 липня Міноборони України розглядатиме усі судна, які прямують Чорним морем до російських портів або тих, що розташовані на окупованих теренах такими, що перевозять військову зброю.
- У п’ятницю, 21 липня, президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган разом з президентом України Володимиром Зеленським провели телефонну розмову та обговорили деталі продовження зернової угоди.
- Вночі 21 липня – четверту ніч поспіль – російські окупанти атакували Одеську область. Ціллю загарбників знову стало українське зерно.
4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.
Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.
Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю Пірсу Моргану розповів про втрати під час повномасштабної війни з Росією та оцінив реальність повернення всіх окупованих ворогом територій.
Російський опозиційний політик Михайло Ходорковський та підприємець Борис Зімін допоможуть російськомовним медійним, правозахисним, аналітичним та гуманітарним проєктам, які працюють в Україні, і залишилися без фінансування від Держдепу США.