В ЄС наразі немає фінансових можливостей, щоб забезпечити транзит зерна з України – Reuters
Джерело: Reuters.
Європейська комісія не має коштів у бюджеті для покриття додаткових транспортних витрат для транзиту агропродукції з України після того, як Росія вийшла з “Чорноморської зернової угоди”.
Джерела в Єврокомісії повідомили Reuters, що поки що ЄС не має ані додаткового фінансування, ані плану підтримки українського експорту.
21 липня Міністерство сільського господарства України звернулось із листом до віцепрезидента Єврокомісії Валдіса Домбровскіса з проханням надати фінансову допомогу для покриття додаткових транспортних витрат, пов’язаних із використанням маршрутів ЄС для транспортування зерна, відомих як “коридори солідарності”.
За оцінками України, додаткові витрати становлять 30-40 доларів на тонну продукції.
У листі також міститься прохання розширити “коридори солідарності” на 1-1,5 мільйона тонн на місяць за рахунок “зелених коридорів”, зокрема до Адріатичного моря, країн Балтії, Німеччини та Нідерландів.
Зокрема, одне дипломатичне джерело повідомило Reuters, що кошти на потреби України можуть надійти лише після середньострокового перегляду бюджету, на який може піти ще кілька місяців – навіть з урахуванням того, що незабаром очікується осінній врожай кукурудзи.
Представник Комісії підтвердив отримання листа та сказав, що “наразі ми розглядаємо такі запити та відповімо в належний час”.
“Це не роль Єврокомісії – забезпечувати транспортне страхування. Держави можуть надавати гарантії, але остаточних дискусій немає”, – зазначило джерело Reuters.
- Франція та Німеччина виступили проти продовження обмежень на експорт українського зерна до Угорщини, Польщі, Словаччини, Румунії та Болгарії.
- Від 21 липня Міноборони України розглядатиме усі судна, які прямують Чорним морем до російських портів або тих, що розташовані на окупованих теренах такими, що перевозять військову зброю.
- У п’ятницю, 21 липня, президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган разом з президентом України Володимиром Зеленським провели телефонну розмову та обговорили деталі продовження зернової угоди.
- Вночі 21 липня – четверту ніч поспіль – російські окупанти атакували Одеську область. Ціллю загарбників знову стало українське зерно.
Триває 1236-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.
За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.