TikTok відновив роботу у США після короткої перерви

Джерело: CNN

Через 12 годин після того, як TikTok припинив роботу у США, багато користувачів знову змогли запустити додаток, ніби він нікуди й не зникав. Повернення платформи стало можливим завдяки ініціативі обраного 47-м президентом США Дональда Трампа, котрий пообіцяв врятувати додаток.

19 січня користувачі, котрі намагалися відкрити додаток, бачили повідомлення “залишатися на зв’язку”.

У США ухвалено закон, що забороняє TikTok. На жаль, це означає, що ви поки не можете використовувати TikTok, – мовилося у повідомленні компанії. Додаток також став недоступним в Apple та Google Play Store, у додатках Lemon8 і CapCut, які належать ByteDance.

Вранці в неділю Трамп оголосив, що після його інавгурації він видасть указ про відтермінування виконання закону про заборону і дозволить TikTok повернутись до роботи. Через кілька годин доступ до додатка почав відновлюватися для американських користувачів.

TikTok також підтвердив у своїй заяві, що завдяки обіцянці Трампа повернути додаток в США, було досягнуто угоди з постачальниками послуг. Це дозволило відновити доступ для користувачів ще до підписання указу президента.

Однак, хоча тимчасове відключення додатка тривало лише кілька годин, забезпечення його довгострокової роботи в США, ймовірно, вимагатиме складніших кроків.

Майбутнє TikTok в США залишається невизначеним, і проблема може бути вирішена лише через ухвалення нових законів або продаж китайської компанії ByteDance американському власнику.

Закон, ухвалений у квітні 2024 року, пояснюється міркуваннями національної безпеки. Він передбачає, що для продовження роботи у США ByteDance повинна відмовитися від володіння TikTok.

Президент США Джо Байден підписав цей закон у квітні 2024 року, завершивши кількарічну дискусію у Вашингтоні про загрози національній безпеці через зв’язки Tikтokу із Китаєм.

Верховний суд США розгляне справу, яка стосується балансу між питаннями національної безпеки та захистом прав, гарантованих Першою поправкою до Конституції США.

Раніше обраний 47-м президентом США Дональд Трамп заявив про готовність шукати компромісне рішення, аби уникнути заборони. Згодом він  повідомив, що “швидше за все” надасть соціальній мережі TikTok 90-денне відтермінування від заборони в США.

Тоді як Міністерство юстиції США закликало Верховний суд відхилити прохання Трампа про призупинення дії закону, який забороняє використання соціальної платформи TikTok, якщо вона не буде продана її китайською материнською компанією до 19 січня, повідомляє Reuters.

У відомстві заявили, що Китай використовує TikTok як інструмент для накопичення конфіденційних даних про 170 мільйонів американських користувачів, що створює серйозну загрозу національній безпеці США.

Днями стало відомо, що китайські офіційні особи розглядають можливість продажу американського підрозділу TikTok Ілону Маску, якщо компанія не зможе запобігти забороні соціальної мережі у США.

За роки повномасштабної війни 67 українських священників, пасторів та монахів стали жертвами вбивств або катувань з боку російських окупантів. 620 релігійних об’єктів було знищено, більшість із них християнські.

Президент Володимир Зеленський, після доповіді головнокомандувача Збройних сил України Олександра Сирського, заявив, що так зване “великоднє перемир’я” Росії не поширюється на Курську та Бєлгородську області РФ, а також що обстріли на деяких інших фронтових напрямках не припинилися.

Увечері 19 квітня, після того, як Путін оголосив про так зване “великоднє перемир’я”, російські війська обстріляли кілька населених пунктів Херсонської області.

Після трьох років полону мати й син, Маргарита та Руслан Виноград, несподівано зустрілися під час сьогоднішнього обміну полоненими.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.