Трамп оголосив надзвичайну ситуацію на кордоні з Мексикою

Джерело: CNN

20 січня Дональд Трамп склав присягу як 47-й президент Сполучених Штатів Америки. У своїй першій заяві новообраний глава США оголосив надзвичайну ситуацію на південному кордоні.

Усі нелегальні мігранти будуть затримані.

Я оголошую НС на нашому південному кордоні, я надішлю туди військових, — заявив Трамп під час інавгураційної промови.

На початку своєї промови Трамп висловив вдячність кільком колишнім президентам, котрі були присутні на заході, а також Джо Байдену.

З цього дня наша країна знову процвітатиме і її знову поважатимуть у всьому світі. Ми будемо предметом заздрості для кожної нації, і ми більше не дозволимо нас використовувати, — наголосив він.

Раніше стало відомо, що адміністрація Трампа планує масштабний міграційний рейд у Чикаго наступного дня після інавгурації обраного президента США. Очікується, що рейд розпочнеться вранці 21 січня та триватиме тиждень. Рейд здійснюватимуть працівники міграційної та митної поліції США, які вже виділили від 100 до 200 співробітників для цього.

Адміністрація Трампа має намір переслідувати мігрантів з кримінальним минулим. Але джерела наголосили, що якщо під час рейду будуть виявлені ті, хто нелегально перебуває у США, їх також затримають.

Соратники Трампа вивчали, яке місто може стати першим для рейду, щоб показати приклад іншим так званим містам-притулкам.

Їхній вибір зупинився на Чикаго з двох причин – велика кількість мігрантів та публічна ворожнеча команди Трампа з мером-демократом Брендоном Джонсоном.

Також повідомляється, що команда Трампа працюватиме з кількома правими ЗМІ, аби посилити свої зусилля.

Серед інших міст, які відомі як великі міграційні центри, у полі зору команди Трампа перебувають Нью-Йорк, Лос-Анджелес, Денвер та Маямі. Відтак, тут також можуть провести великі рейди. Аби мати змогу здійснювати їх, команда Трампа роздумує над низкою нововведень. Зокрема вони хочуть надати більше повноважень шерифам, заохочувати юрисдикції, які погодяться на співпрацю, та штрафувати тих, хто проти.

Радники Трампа також заявили, що мають намір карати міста-притулки позбавленням федеральних грантів.

Через старіння населення США економіка країни стає більш залежною від праці мігрантів, насамперед у харчовій, будівельній та сервісній сферах. З кінця 2020 року близько 10 000 000 осіб мігрували до США – серед них ті хто приїхав і легально, і нелегально. Наплив скоротив нестачу робочої сили та допоміг прискорити ріст економіки.

Відтак фахівці вважають, що масштабні депортації стануть шоком для економіки та зачеплять найважливіші сфери галузей.

Також ще до інавгурації Трамп висловив підтримку плану оголошення “національної надзвичайної ситуації” у Штатах задля використання військових ресурсів для масової депортації нелегальних мігрантів. Ініціатива є частиною його ширшої політики щодо обмеження нелегальної імміграції та боротьби з організованою злочинністю.

Україна адаптувала свої стратегії та озброєння у повномасштабній війні проти Росії й тепер сподівається на розширення використання безпілотників власного виробництва, попри те, що американська зброя залишається критично важливою.

Кажани — маловивчені  й водночас надзвичайно важливі для екосистеми тварини. Їх часто бояться, не розуміють, або просто не помічають. Але саме вони щоночі захищають нас від комах-шкідників та слугують біоіндикаторами змін у довкіллі. В Україні ці створіння дедалі частіше стають жертвами людської необізнаності, кліматичних змін та війни.

За оцінками аналітиків, в 2024 році спірні сірі зони на фронті становили від 500 метрів до двох кілометрів у глибину, утім, завдяки застосуванню дронів вони розширились до п’яти-семи кілометрів у деяких районах.

У Генштабі повідомили про завершення другого етапу проєкту з психологічної реабілітації та відновлення боєздатності військовослужбовців Сил оборони України за підтримки НАТО.

Підходячи до межі перших 100 днів другого президентського терміну, Трамп стикається зі зростаючим невдоволенням його амбітною та суперечливою політикою. Його рейтинг підтримки знижується, а основні ініціативи не знаходять схвалення більшості громадян. Багато хто також вважає, що адміністрація намагається уникнути виконання рішень федеральних судів.