Звільнений з полону боєць ГУР розповів про зустріч з Сігалом після теракту в Оленівці
Джерело: Суспільне
Військовий з Міжнародного легіону ГУР Андрій “Тритя” Турас, розповів, як до Оленівки (тимчасово окупована Донеччина) після теракту приїжджав американський актор Стівен Сігал, який підтримує РФ.
Андрій Турас захищав Україну з 2014 року. Тоді він приєднався до лав “Азову”. Повномасштабне вторгнення зустрів у столиці, де приєднався до ТРО “Азов”, зокрема брав участь у “зачистці” від ворога Мощуна.
Вже у березні 2022 року у складі першого десанту вирушив до Маріуполя для підсилення оборони міста і “Азовсталі”.
Після виходу з “Азовсталі” потрапив до російського полону, в якому пробув 2,5 роки. З Маріуполя “Тритю” та частину інших полонених привезли до колонії Оленівки, у якій через кілька місяців – у ніч на 29 липня 2022 року – стався вибух в одному з бараків, де утримували українських військовополонених.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Оленівка» як засвідчення ставлення Росії до полонених: докази теракту передано до МКС
Україна кваліфікувала інцидент як теракт. За даними Офісу генпрокурора, тоді загинуло понад 50 осіб, ще щонайменше 140 зазнали поранень.
Після теракту, пригадав “Тритя”, до Оленівки завітала “міжнародна делегація”, у складі якої був американський актор Стівен Сігал, який зараз є спецпредставником МЗС РФ з гуманітарних зв’язків.
Боєць додав, що Сігал назвав себе волонтером з міжнародної спільноти, яка сприятиме повернення полонених до України. При цьому, наголосив “Тритя”, риторика Сігала була відчутно пропагандистською.
“Я добре знаю англійську мову, тому вийшов з ним поспілкуватися сам на сам, без перекладача. Він запитав: чи хочу я повернутися додому. І також запитав, що я думаю про український теракт. Я сказав, що вважаю, що це була не українська ракета, а заздалегідь закладена бомба. І за це мене потім забрали на ДІЗО, як покарання. Відбили тоді ноги та били по тулубу. Сильно”.
Андрія Тураса звільнили з російського полону 18 жовтня 2024 року. Зараз він на реабілітації, але після неї хоче повернутись у стрій.
- У тимчасово окупованому Донецьку підірвали позашляховик Toyota Land Cruiser, в якому перебували ексначальник Оленівської колонії Сергій Євсюков та його дружина. У мережі стверджували, що Євсюков загинув на місці. Подію прокоментував командир бригади Нацгвардії “Азов” підполковник Денис “Редис” Прокопенко.
На Херсонщині зібрали перші 500 т кавунів попри систематичні дронові атаки росіян.
Міський голова Харкова Ігор Терехов повідомив, що Світовий банк скерує місту більш як 33 мільйони доларів на розвиток енергетичної інфраструктури на тлі регулярних російських обстрілів.
Головне управління розвідки Міністерства оборони повідомило, що Росія нарощує вплив на інформаційний простір Африканського континенту, використовуючи ресурси державних ЗМІ — зокрема, агентства ТАСС і телеканалу RT.
Протягом тижня російська армія здійснила масований обстріл більшості регіонів України, застосувавши понад 1,8 тисячі безпілотників, більше ніж 1,2 тисячі авіаційних бомб і 83 ракети, повідомив президент Володимир Зеленський.
Репортаж американської газети The New York Times з Курщини “Ландшафт смерті. Що залишилось там, де Україна вторгнулась в Росію”, створений за участі бойовиків підрозділу “Ахмат”, викликав хвилю критики. Українські журналісти та представники МЗС обурені легітимізацією кремлівської пропаганди під виглядом журналістики.