Трамп помилково назвав Іспанію членом БРІКС: реакція Мадриду

Джерело: AP

Президент США Дональд Трамп помилково назвав Іспанію членом блоку країн БРІКС.

Журналіст запитав його про країни НАТО, такі як Іспанія, які не виконують мінімальні вимоги НАТО щодо витрат на оборону – 2% від ВВП. Іспанія посідає останнє місце у військовому альянсі у витратах на оборону — минулого року країна витратила на це 1,28% ВВП.

Трамп скаржився, що Іспанія має “дуже низькі витрати на оборону”, але швидко перейшов до розмови про БРІКС.

“Іспанія — країна БРІКС. Ви знаєте, що таке країна БРІКС? Ви дізнаєтесь”, – сказав він.

Президент США знову пригрозив обкласти БРІКС митами:

“Ми збираємося ввести щонайменше 100% мита на бізнес, який вони ведуть зі Сполученими Штатами”, – сказав він.

Чому так могло статись?

Абревіатура BRICS складається з назв країн-засновниць блоку: Бразилії (Brazil), Росії (Russia), Індії (India), Китаю (China) та Південної Африки (South Africa).

Іспанія англійською звучить як Spain тому, ймовірно, Трамп переплутав її з Південною Африкою.

Реакція Мадриду

Міністерка освіти Іспанії Пілар Алегріа, речниця уряду, сказала, що вона не впевнена, чому Трамп зробив цей коментар.

“Я не знаю, чи була заява президента Трампа результатом плутанини, але я можу підтвердити, що Іспанія не є членом БРІКС”, – сказала Алегрія.

Вона додала, що Іспанія була відданим членом НАТО протягом останніх чотирьох десятиліть, і іспанський уряд вважає США “природним союзником”.

Іспанія є однією з восьми країн, які не змогли виконати цільовий показник витрат НАТО на рівні 2% минулого року. Трамп заявив, що хоче, щоб члени НАТО досягли 5% витрат на оборону.

22 січня відзначають День святкування Життя. Церква сьогодні згадує апостола Тимофія.

За даними синоптиків у середу, 22 січня, у більшості областей пройдуть опади.

Єврокомісія заявила про посилення реагування на “мову ворожнечі” на цифрових платформах та має намір докласти всіх зусиль, щоб історія з анулюванням результатів президентських виборів у Румунії через цифрові втручання не повторилась під час наступних волевиявлень.

На Волині працівники ДБР у взаємодії з СБУ викрили помічника лісничого та двох інженерів лісового господарства, які під виглядом сухостою та пошкоджених дерев планували зрубати ділову деревину вищого класу.

У Китаї дослідники встановили зв’язок між різким припиненням комунікації, відомим як “гоустінг”, і схильністю до самоушкоджень серед підлітків. Це явище, коли людина несподівано припиняє спілкування без пояснень, може завдати серйозної шкоди психічному здоров’ю молодих осіб.