СБУ та Нацполіція викрили та затримали ще 19 організаторів схем для ухилянтів
Джерело: СБУ
Служба безпеки України та Національна поліція викрили шість нових схем ухилення від мобілізації, що діяли в Україні. Внаслідок проведених комплексних заходів у різних регіонах країни затримано 19 організаторів цих протиправних схем.
Фігуранти організовували продаж фіктивних медичних довідок або за гроші переправляли ухилянтів через кордон поза контрольними пунктами.
В Одеській області правоохоронці зупинили 4 мікроавтобуси, які намагалися незаконно вивезти до невизнаного Придністров’я 47 чоловіків.
Поруч з цими мікроавтобусами рухався автомобіль, в якому перебували організатори цієї схеми.
Злочинна група, яка займалася переправленням ухилянтів, складалася з 9 осіб, серед яких двоє іноземців з Південного Кавказу. Усі вони наразі знаходяться під арештом.
На Харківщині викрито ще чотирьох організаторів “ухилянтських схем”. Серед затриманих – місцевий адвокат і рецидивіст, який раніше був засуджений за умисне вбивство.
Зловмисники залучили понад десять спільників до незаконної діяльності, що полягала в продажу фіктивних медичних довідок про інвалідність для того, щоб чоловіки могли знятися з військового обліку.
Під час обшуків у затриманих виявлено майже пів мільйона доларів США.
У Києві затримано колишнього адвоката, який організував втечу ухилянтів за кордон під виглядом експедиторів гуманітарних вантажів. Для цього він оформлював своїх клієнтів через місцеву благодійну організацію.
У Полтавській області затримали посадовицю Департаменту охорони здоров’я Полтавської обласної військової адміністрації. Вона організувала схему з оформлення фальшивих медичних документів для отримання інвалідності, продаючи підроблені висновки про обстеження на магнітно-резонансній томографії.
Ще одну незаконну діяльність в регіоні організували двоє підприємців, які виготовляли та продавали підроблені посвідчення співробітників Державної служби з надзвичайних ситуацій для ухилянтів.
У Хмельницькій області заступник голови лікарсько-консультативної комісії та двоє місцевих лікарів підозрюються у незаконному оформленні медичних довідок для військовозобов’язаних, що дозволяло отримувати інвалідність без обґрунтованих причин.
Фігурантам повідомлено про підозру за кількома статтями Кримінального кодексу України: чч. 2, 3 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1 (перешкоджання ЗСУ та іншим військовим формуванням, вчинене організованою групою), ч. 3 ст. 332 (незаконне переправлення осіб через кордон організованою групою), чч. 2, 3 ст. 28, чч. 2, 3 ст. 369-2 (зловживання впливом, вчинене організованою групою).
Зловмисникам загрожує до 9 років тюрми з конфіскацією майна.
- Правоохоронці затримали прикордонника з Чернівецької області, який допомагав чоловікам нелегально покинути Україну.
-
Прикордонники затримали групу чоловіків, які намагались незаконно перетнути кордон з Молдовою, але водій не впорався з керуванням і авто вилетіло в кювет.
-
На Тернопільщині прокуратура передала до суду справу проти працівниці благодійного фонду, яка організувала незаконне переправлення чотирьох чоловіків призовного віку за кордон.
Виробник розкішних швейцарських годинників Rolex підвищив ціни на деякі популярні моделі після того, як у 2024 році вартість золота зросла на 27%.
Антимонопольний комітет України (АМКУ) визнав такими, що вводять в оману, твердження про меншу шкоду від використання пристроїв “IQOS” та тютюновмісних виробів (стіків) для нагрівання порівняно з курінням сигарет, які поширювало ТОВ “Філіп Морріс Сейлз енд Дистриб’юшн”.
В Канаді досі не конфіскували активи російського олігарха Романа Абрамовича, попри обіцянку, яку дали наприкінці 2022 року.
Трансляція церемонії інавгурації президента США Дональда Трампа залучила у понеділок понад 24 млн телеглядачів.
Генеральний штаб Сил оборони Естонії планує приймати на службу лише тих, хто володіє естонською мовою. Однак погане знання державної мови дасть людині відстрочку, але не звільнить її від обов’язку служити.