У США посилять контроль за дотриманням нафтових санкцій проти РФ – Reuters
Джерело: Reuters
У Сполучених Штатах Америки мають намір посилити контроль над дотриманням санкцій проти російської нафти. Білий дім “нагадає” власникам танкерів, страховим компаніям і торговим будинкам про обов’язок закуповувати нафту з РФ у межах визначеної граничної ціни – $60 за барель.
Цей підхід відображає бажання Вашингтона заохотити покупців дотримуватися ліміту в $60 за барель, встановленого в грудні минулого року на морський експорт російської нафти G7, Європейським Союзом і Австралією у відповідь на повномасштабну війну Росії проти України.
Вже зараз вартість бареля із РФ перевищує встановлений Заходом ліміт.
Одначе, зауважили джерела агентства, адміністрація Джо Байдена дотримуватиметься “м’якої тактики”.
Офіційні особи спілкуватимуться з представниками торгових будинків, страхових компаній та з власниками танкерів, нагадуючи про необхідність зберігати всі докази, що нафта з РФ була придбана за ціною, нижчою від $60.
Співрозмовник агентства в адміністрації Байдена повідомив, що такі розмови з постачальниками послуг ведуться систематично з дня набрання запровадження обмежень.
Санкції проти російської нафти запровадили 5 грудня 2022 року. З цього дня країни Євросоюзу припинили закупівлю нафти з РФ, що постачається морем. Разом з тим, почала діяти гранична ціна, яка заборонила західним компаніям страхувати і перевозити російські барелі, куплені дорожче за $60.
- Рада ЄС продовжила на шість місяців, до 31 січня 2024 року, обмежувальні заходи, спрямовані на окремі сектори економіки РФ.
- Сполучені Штати Америки готуються запровадити обмеження проти Киргизстану за допомогу Росії в ухиленні від санкцій Заходу.
- Минулого місяця китайський імпорт ключових енергетичних товарів з Росії зріс до історичного максимуму.
- У серпні Росія має намір скоротити експорт нафти із західних портів приблизно на 100 – 200 тисяч барелів на день порівняно з липнем.
Росія регулярно атакує Україну балістичними ракетами, третина з яких – ракети з КНДР, які можуть працювати лише завдяки західним компонентам.
На Закарпатті стались зміни у русі потягів на ділянці Сянки – Мукачево. Через падіння каміння з гори заблоковано електропоїзд на перегоні.
Росія найближчими днями може провести додаткові випробувальні запуски балістичних ракет “Орєшнік” або подібних до них, йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).
Уряд Швейцарії оголосив про заборону експортних поставок до польської компанії після того, як виявилося, що 645 000 малокаліберних набоїв швейцарського виробництва опинилися в Україні, що є порушенням швейцарського законодавства.
На думку аналітиків ISW, у РФ намагаються штучно завищити очікування щодо своїх можливостей, вихваляючи балістичну ракету “Орєшнік”, аби змусити Захід та Україну стримуватись у війні.