Адміністрація Трампа готова надати Україні гарантії безпеки – Bloomberg

Джерело: Bloomberg
За даними ЗМІ, адміністрація Дональда Трампа готова розгорнути американські війська в Україні у межах миротворчої місії після припинення вогню, але за певних умов.
За даними агентства, європейські союзники згодні з президентом Володимиром Зеленським у тому, що США повинні долучитись до будь-яких миротворчих зусиль та відправити свої війська в Україну після припинення російсько-української війни.
Джерела зазначили, що США можуть погодитись на це, навіть попри першочергові заяви Трампа, у яких він був проти розгортання американських військ в Україні.
Водночас джерела наголосили, що поки занадто рано обговорювати те, якими будуть майбутні миротворчі сили в Україні.
“Якщо європейські союзники будуть змушені відправити війська самостійно, це може підірвати довіру до гарантії і створити розкол у НАТО, оскільки це означатиме фактичний кінець трансатлантичної співпраці у межах альянсу”, – вважає високопосадовець з європейського уряду.
У виданні зауважили, що скептицизм Трампа щодо підтримки України, ймовірно, зменшився. Його команда показала, що США готові зосередитись на тому, аби надати гарантії безпеки Україні. Щобільше, у приватному порядку соратники президента США визнають, що надання гарантій безпеки Україні є неминучим.
Однак в обмін на розгортання військ США в Україні Трамп очікує, що саме Європа візьме більшу частину обов’язків щодо забезпечення дотримання умов потенційної угоди.
“Європейці розуміють, що США очікують від них надання основної частини військ, адже Трамп вважає війну в Україні європейською справою”, – додало джерело.
Команда Трампа також дала зрозуміти, що не буде напряму допомагати у відновленні України. Вважається, що цим займатиметься приватний сектор, однак обговорення ще тривають.
Європейські союзники України останнім часом почали сподіватись, що Трамп не змусить Україну завчасно почати перемовини з Росією, зважаючи на його погрози Кремлю.
Але Трамп відомий тим, що часто змінює хід своєї політики, відтак багато речей залишаються невідомими. Саме це змушує Європу непокоїтись щодо того, якими будуть гарантії США та чи будуть вони взагалі.
Кілька європейських лідерів – зокрема президент Франції Емманюель Макрон – розглядають ідею розгортання військ в Україні після припинення вогню. За словами джерела, зараз у Європі тривають перемовини, аби запропонувати конкретні кроки Штатам.
Водночас один французький посадовець трохи скептично ставиться до участі США у миротворчій місії.
“Європейці зрозуміли, що вони не можуть сподіватись на маштабну участь США, але повинні готуватись до того, що Вашингтон гратиме роль у певних можливостях, не відправляючи людей на місце”.
- Адміністрація Трампа має намір суттєво посилити тиск на ключовий, енергетичний сектор російської економіки, котрий приносить у країну більш ніж половину всіх експортних доходів та забезпечує бюджету РФ кожен четвертий рубель податків.
- Союзники вважають, що розміщення в Україні 200 тисяч західних миротворців, до чого закликав президент Володимир Зеленський у Давосі, не є реалістичним сценарієм.
30 квітня міністерка економіки Юлія Свириденко спільно із міністром фінансів США Скоттом Бессентом підписала Угоду про створення Інвестиційного фонду відбудови США–Україна. Як зауважила міністерка, мовиться про співпрацю на десятиліття вперед.
Україна завершила офіційний скринінг відповідності законодавства нормам ЄС за розділом “Підприємництво та промислова політика”. Єврокомісія позитивно оцінила реформи в підтримці бізнесу, водночас вказавши на необхідність швидшого впровадження Директиви щодо прострочених платежів.
За даними розвідки Південної Кореї, у російсько-українській війні загинуло сотні солдатів КНДР, які воюють на боці РФ.
Учора, 28 квітня, в Миколаївській області поліція прибула на виклик щодо сімейного конфлікту. Під час втечі кривдник дістав гранату й кинув її в бік правоохоронців. Четверо отримали поранення. Один із них — 21-річний Максим Рижко — загинув на місці. У нього залишилися дружина і немовля. Його донька ніколи не побачить батька. І це — трагедія.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 29 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.