Суд зменшив розмір застави ексочільниці Хмельницької МСЕК Крупі ще на ₴20 млн

Джерело: ВАКС

Вищий антикорупційний суд продовжив строк тримання під вартою ексголови Хмельницької МСЕК Тетяни Крупи. Разом з тим, їй зменшили розмір застави на 20 мільйонів гривень.

Спочатку чиновниці встановили заставу 500 млн грн. Згодом її зменшили до 300 млн, тоді до 280 млн, а за останнім рішенням суду розмір застави становить 260 млн грн.

Тетяна Крупа буде під вартою ще 60 днів — до 23 березня 2025 року включно, або може вийти під заставу. Якщо вона внесе заставу, їй доведеться:

  • не залишати межі міста Хмельницький без дозволу слідчого, прокурора або суду;
  • утримуватися від спілкування з особами, вказаними в ухвалі суду;
  • повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання;
  • здати свій паспорт для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в’їзд в Україну.

Що передувало

4 жовтня працівники ДБР викрили керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи та її сина у незаконному збагаченні. Син посадовиці займає керівну посаду в головному управлінні Пенсійного фонду України в Хмельницькій області.

Як стало відомо згодом, фігурантку звуть Тетяна Крупа. Її син Олександр і чоловік Володимир є засновниками компанії “СОЛАР-ІНВЕСТ”, яка спеціалізується на виробництві сонячної електроенергії.

У посадовців вдома працівники ДБР виявили майже 5,2 млн доларів, 300 тисяч євро, понад 5 млн гривень, а також брендові прикраси.

“Правоохоронці знаходили гроші в квартирі практично в кожному куточку – у шафах, шухлядах, нішах”, – кажуть в ДБР.

Після цього редактор Цензор.НЕТ Юрій Бутусов заявив, що п’ятдесят прокурорів Хмельниччини на чолі з обласним прокурором Олійником оформили інвалідність, “дахуючи” корупційну схему “слуги народу” Крупи у МСЕК та Пенсійному фонді.

За його словами, обставини справи свідчать, що правоохоронні органи Хмельницької області знали про масштабну систему, яку створила “слуга народу” Тетяна Крупа, оскільки були співучасниками корупційних схем.

За підрахунками Бутусова,  за деклараціями загальна сума пенсій, які отримали тільки встановлені 50 прокурорів-інвалідів від платників податків, становить як мінімум 54,1 мільйона гривень.

Згодом Генеральний прокурор України Андрій Костін заявив про звільнення з посади після корупційних скандалів із МСЕК та прокурорами.

Тоді, влада країни скликала засідання РНБО, де ухвалила рішення про ліквідацію МСЕК.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Медико-соціальні експертні комісії в Україні замінять новою європейською моделлю: цифровою і повністю прозорою.

4 листопада Кабінет міністрів України подав у Верховну Раду анонсований законопроєкт про реформування (ліквідацію) МСЕК. Згодом президент України Володимир Зеленський підписав указ, про ліквідацію МСЕК з 31 грудня 2024 року.

  • Керівників медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) не допускатимуть до роботи в новій системі, стверджують у Міністерстві охорони здоров’я.
  • Реформа медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) не призведе до змін у виплатах пенсій з інвалідності. За словами міністерки соціальної політики Оксани Жолнович, виплати за інвалідністю продовжуватимуть нараховувати без змін.
  • Міністерство охорони здоров’я повідомляло про формування 1348 експертних команд з оцінки повсякденного функціонування у 286 лікарнях. Комісії мають замінити МСЕК.

24 січня Державний департамент США видав указ про “призупинення роботи” щодо усієї чинної іноземної допомоги та зупинив надання нової допомоги, виконуючи розпорядження президента Дональда Трампа.

Президент США, Дональд Трамп під час телефонної розмови з прем’єркою Данії Метте Фредеріксен наголосив на серйозності своїх намірів щодо Гренландії, хоча уряд Данії відразу відкинув ідею продажу острова.

Тисячі протестувальників зібралися на центральній площі Братислави в п’ятницю, тримаючи банери проти політичного зближення прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо з Росією.

Російська вугільна промисловість переживає кризу через загрозу банкрутства шахт на фоні низьких світових цін.

23 січня у найбільшій галереї сучасного мистецтва України Art Ukraine Gallery відбувся благодійний перформанс SOUL за участі легендарного художника Анатолія Криволапа та всесвітньо відомої мисткині й голівудської акторки українського походження Марини Мазепи.