Мексика не дозволила здійснити посадку літака, яким депортували мігрантів зі США – Reuters
Джерело: Reuters
Мексика відхилила запит адміністрації президента США Дональда Трампа надати дозвіл на посадку на посадку літаків з депортованими мігрантами.
За даними джерел агентства, 24 січня військові літаки США з близько 80 мігрантами на борту, намагались вивезти їх до Гватемали, виконуючи два аналогічні рейси. Однак реалізувати план з посадки літака у Мексиці їм не вдалось, бо мексиканський уряд не надав дозволу на посадку.
Першим про рішення Мексики повідомило видання NBC News, а джерела Reuters у США та Мексиці підтвердили це.
МЗС Мексики пізно ввечері 24 січня заявило, що у них гарні відносини зі США, зокрема у питаннях міграції.
“Коли справа стосується репатріації, ми завжди прийматимемо мексиканців на нашу територію з обіймами”.
При цьому у відомстві не згадали інцидент з американськими літаками, а мексиканське джерело не повідомило, чому уряд країни заборонив посадку.
Цього тижня адміністрація Трампа оголосила про відновлення програми “Залишайтесь у Мексиці” – програма, яка змушує тих, хто просить притулок у США, перебувати у Мексиці, поки їхні справи у Штатах не будуть розв’язані.
Натомість президентка Мексики Клаудія Шейнбаум заявила, що така програма потребує згоди її країни, а вона цю згоду не надала.
Використання військових літаків для депортаційних рейсів – це відповідь Пентагону на оголошений Трампом надзвичайний стан. Це перший випадок за довгий час, коли військові літаки використали саме для депортації мігрантів.
Пентагон повідомив, що американські військові виконають рейси для депортації понад 5000 мігрантів, яких утримує влада США у штатах Техас та Каліфорнія.
24 січня Гватемала прийняла третій рейс з близько 80 мігрантами на чартерному комерційному літаку.
- 24 січня в адміністрації президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа заявили про затримання та депортацію 538 нелегальних мігрантів.
Фінляндія почала засекречувати інформацію про експорт своєї зброї.
Рятувальники завершили аварійно-рятувальні роботи після ракетного удару, завданого Росією по Харкову. Внаслідок обстрілу загинула одна людина та постраждали 114.
16 квітня ультраправий депутат Європейського парламенту і кандидат у президенти Польщі Гжегож Браун увірвався до лікарні та погрожував арештом лікарці, яка провела жінці законний аборт.
У Великій Британії на аукціоні Henry Aldridge and Son виставляють жіночий кишеньковий годинник, який колись належав данцю Гансу Крістенсену Гіварду, пасажиру “Титаніка”, що загинув у катастрофі.
У Києві 18 квітня правоохоронці затримали двох 17-річних підлітків, які побили військовослужбовця у гідропарку.