Вихід Росії з зернової угоди, імовірно, посилить відсутність продовольчої безпеки в Африці – британська розвідка
Джерело: Twitter міноборони Великої Британії
На думку британських розвідників, вихід РФ з “Чорноморської зернової ініціативи” та наслідки російсько-української війни загалом майже напевно посилять відсутність продовольчої безпеки в Африці принаймні на наступні два роки.
Фахівці зауважили, що 27 липня у російському Санкт-Петербурзі відбулась конференція Росії та Африки.
Розвідники наголосили, що на конференції були присутні очільники 17 африканських країн, тоді як на минулій такій конференції РФ відвідали 43 глави держав Африки.
Конференція відбулась через 10 днів після того, як Росія відмовилась продовжувати зернову угоду, завдяки якій з України до Африки експортували 30 000 000 тонн зерна, забезпечуючи необхідне харчування для держав, включаючи Ефіопію, Кенію, Сомалі та Судан.
Окрім прямого зриву поставок, блокада України Росією також спричиняє зростання цін на зерно.
“Наслідки війни в Україні майже напевно посилять відсутність продовольчої безпеки в Африці принаймні на наступні два роки”, – резюмували у розвідці.
- Світові ціни на зерно можуть зрости на 15% після того, як Росія вийшла з угоди “Чорноморської зернової ініціативи”, завдяки якій Україна безпечно транспортувала зерно Чорним морем.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.
Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.