В окупованому Севастополі зібрали майже 600 тонн забрудненого мазутом ґрунту
Джерело: Крим.Реалії
З початку ліквідації наслідків катастрофи танкерів РФ у тимчасово окупованому Севастополі зібрано 592,534 тонни забрудненого мазутом ґрунту. Про це повідомляє с з посиланням на окупаційного “голову” Севастополя Михайла Развожаєва.
Як повідомив “призначений” окупаційною владою так званий голова міста Михайло Развожаєв зокрема 25 січня вивезли 3 тонни забрудненого мазутом ґрунту. Тоді як за весь час робіт вивезено вже 592,534 тонни ґрунту.
Нині рятувальники та волонтери працюють у районі Балаклави.
Зауважимо, на початку січня у тимчасово окупованому Севастополі запровадили режим надзвичайної ситуації регіонального рівня через виявлення мазуту на береговій лінії.
28 грудня 2024 року режим НС регіонального рівня запровадили у Криму. 25 грудня влада Краснодарського краю РФ оголосила про введення режиму надзвичайної ситуації краєвого рівня, який згодом підвищили до федерального.
Розлив мазуту стався 15 грудня 2024 року в Керченській протоці, коли під час шторму затонули танкери “Волгонефть-212” і “Волгонефть-239”. Загалом на борту обох суден перебувало близько 9,2 тисячі тонн нафтопродуктів.
Зауважимо, міжнародна екологічна організація Greenpeace попередила про можливість масштабної техногенної катастрофи у Чорному морі через розлив російських нафтопродуктів у Керченській протоці.
- Третій російський танкер з мазутом подав сигнал лиха у Чорному морі.
- Витік мазуту з російських танкерів ставить під удар екосистему Криму.
- До національного природного парку “Тузлівські лимани”, розташованого в Одеській області, прилетіли птахи, забруднені мазутом. Це сталося після аварії двох російських танкерів у Керченській протоці, що спричинило забруднення води нафтопродуктами.
- Мазут, що потрапив у Чорне море після затоплення російських танкерів, може опинитися біля берегів Одеси та Миколаєва.
- Супутникові знімки виявили великі мазутні плями поблизу Південного узбережжя тимчасово окупованого Криму. Забруднення простягається від мису Айя до мису Форос, включно з Ялтинською затокою, а також у районах Гурзуфа й Аю-Дага.
Українські енергетики продовжують проводити безпрецедентну в історії ремонтну кампанію на пошкоджених ворожими атаками об’єктах енергетичної інфраструктури, повідомив заступник міністра енергетики України Микола Колісник.
Компанія Nvidia зазнала рекордного зниження ринкової капіталізації 27 січня, втративши майже $600 мільярдів за один день. Це стало найбільшим падінням в історії США для окремої компанії за один торговий день.
Агентства з розшуку та менеджменту активів, у межах запиту правоохоронного органу, провело заходи з виявлення та розшуку активів колишнього народного депутата України — проросійського олігарха. Ця особа, причетна до пособництва країні-агресору, наразі переховується за кордоном, але продовжує здійснювати інформаційний вплив, спрямований на підрив суверенітету України.
28 січня президент Володимир Зеленський прокоментував погрози прем’єра Словаччини Роберта Фіцо щодо блокування всієї допомоги від ЄС через заборону транзиту російського газу. Глава Української держави вказав зокрема на розв’язання питання енергоносіїв шляхом постачання американського LNG до Європи.
У Генеральному штабу ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 28 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 174 бойових зіткнення.