Німецькі консерватори вимагатимуть посилити міграційну політику

Джерело: Reuters

Консервативний блок ХДС/ХСС планує внести до бундестагу дві ініціативи: одну щодо кардинальних змін міграційної політики та іншу стосовно посилення заходів внутрішньої безпеки.

У першому документі “П’ять пунктів для захищених кордонів та припинення нелегальної міграції” мовиться про зміну чинного міграційного законодавства — постійний контроль зовнішніх кордонів Німеччини; запровадження фактичної заборони на в’їзд у країну для осіб без необхідних дійсних документів та тих, хто не користується правом вільного пересування по ЄС, включаючи тих, хто подав заяву на отримання захисту.

Крім того, кандидат у канцлери Німеччини від ХДС/ХСС Фрідріх Мерц запропонував надати поліції право самостійно видавати ордери на утримання під вартою осіб, котрі підлягають депортації.

Він пояснив, що закон про право на перебування в Німеччині має бути змінений так, щоб особи, котрі скоїли злочин або є потенційно небезпечними, могли перебувати під арештом без часових обмежень до моменту депортації або їх добровільного повернення на батьківщину.

Зауважимо, 26 серпня 2024 року канцлер Німеччини Олаф Шольц, відвідавши місце нападу на відвідувачів фестивалю в Золінгені, заявив про необхідність прискорити депортацію нелегальних мігрантів.

Раніше стало відомо, що витрати на допомогу для біженців та мігрантів у Німеччині стрімко зростають. Якщо у 2021 році на підтримку цієї категорії населення виділили 5,9 млрд євро, то минулого року сума становила вже 12,2 млрд євро — понад чверть усіх витрат на допомогу з безробіття (42,6 млрд євро).

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте здійснить дводенний візит до Вашингтона, де зустрінеться з президентом США Дональдом Трампом, держсекретарем Марко Рубіо, міністром оборони Пітом Гегсетом, та членами Конгресу. 

Сербія віддана стратегічному партнерству зі США та має намір розвивати співпрацю з Вашингтоном у всіх сферах — від енергетики до штучного інтелекту, повідомив президент країни Александар Вучич за результатами зустрічі з представником Державного департаменту США з питань Європи Бренданом Ханраханом.

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем спрогнозував “рекордний потік озброєння” Україні вже найближчими днями.

Під час Саміту щодо майбутнього Нової Каледонії було підписано проект угоди, згідно з якою Франція закріпить у конституції новий статус архіпелагу, визнавши державою у своєму складі.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 липня. На даний час загалом відбулося 152 бойових зіткнення.