Понад 80 громадських організацій Франції оголосили про вихід з платформи Х

Джерело: міжнародне французьке радіо RFI

Понад 80 французьких громадських організацій вирішили піти із соцмережі X.

Зокрема свою стурбованість роботою платформи у відкритому листі висловили 87 організацій, які виступають за права людини, свободу преси та навколишнє середовище.

Серед підписантів — Ліга прав людини, неприбуткова організація France Terre dʼasile, що підтримує шукачів притулку, благодійна організація Emmaüs France і французький Грінпіс.

У заяві вони наголосили, що відсутність модерації та налаштування алгоритмів сприяють поширенню контенту, який розпалює ненависть, а також поширенню теорій змови й кліматичного скептицизму.

Водночас в документі вказано, що X стала “ареною кампаній кіберпереслідування”, організованих крайніми правими в багатьох країнах, зокрема у США та Франції.

“Цей інструмент, який на початку свого існування можна було б розглядати як новий простір для свободи висловлення поглядів, став серйозною загрозою для свободи висловлення поглядів і поваги до людської гідності”, — йдеться в листі.

  • Десятки університетів і дослідницьких установ Німеччини та Австрії оголосили про намір піти з платформи X після розмови її власника Ілона Маска з лідеркою ультраправої партії “Альтернативи для Німеччини” Алісою Вайдель.

Співачка Мадонна розповіла про свій конфлікт з Universal Studios через біографічний фільм про неї.

У Карпатах вдалося врятувати двох маленьких ведмежат, які залишилися без матері. Їх передали до Реабілітаційного центру бурого ведмедя Національного природного парку “Синевир”.

На Сумщині за минулу добу, 22 червня, внаслідок російських атак загинуло троє осіб, ще 13 постраждало. Серед жертв та поранених – діти.

Зранку 23 червня російські окупанти вдарили по Запорізькому району.

Вранці 23 червня російські окупанти атакували зупинку громадського транспорту у Херсоні, поранивши чоловіка.