США мають достатньо озброєння і для власної оборони, і для допомоги Україні – Пентагон

Джерело: пресслужба Міноборони США

Заступниця речника Міноборони США Сабріна Сінгх запевнила, що у США вистачить озброєння – як для забезпечення власних потреб, так і для надання військової допомоги Україні, яка протистоїть російській агресії.

За словами Сінгх, Штати завжди підтримуватимуть свою оборону та водночас матимуть можливість допомагати Україні.

“Ми проводимо зустрічі, де наші служби можуть висловити свою думку щодо того, що вони мають, а потім, звісно, секретар та головуючий ведуть розмови з президентом, з Білим домом про те, що нам потрібно надати Україні”, – пояснила вона.

Водночас речниця відомства додала, що “одна з речей, яку продовжує повторювати президент та продовжує повторювати держсекретар, – це те, що ми з Україною – на довгострокову перспективу”.

“І тому ми продовжимо оцінювати, що ми можемо надати їм, не опускаючись нижче нашого власного рівня готовності”, – додала вона.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.