Катар виділить $100 мільйонів на подолання гуманітарної кризи в Україні
Джерело: Денис Шмигаль/Telegram
Сьогодні, 28 липня, премʼєр-міністр Катару Мохаммед бін Абдулрахман аль Тані на спільному з українським колегою Денисом Шмигалем брифінгу в Києві заявив, що його держава виділяє 100 млн доларів на подолання гуманітарної кризи в Україні.
За словами Шмигаля, ці гроші будуть спрямовані на відновлення у сфері медичного забезпечення, освіти, гуманітарне розмінування та інші важливі соціальні й гуманітарні проєкти.
“Під час зустрічі ми також відзначили важливість відновлення роботи “Чорноморської зернової ініціативи” та необхідність продовження реалізації ініціативи “Grain from Ukraine”. Детально обговорили Формулу миру, ініційовану президентом України Володимиром Зеленським. Дякую Катару за готовність докласти посередницьких зусиль з метою повернення українських дітей, яких Росія незаконно вивезла і продовжує утримувати на своїй території”, – зазначив прем’єр-міністр України.
Водночас він додав, що держави домовилися тісно співпрацювати в межах Спільної міжурядової комісії з економічного, торговельного та технічного співробітництва. А також утворити інші спеціалізовані робочі групи й комісії для напрацювання питань у різних сферах: від високих технологій і діджиталізації до постачання питної води у тих регіонах України, де це потрібно.
- ЄС та Норвегія домовилися про добровільний фінансовий внесок скандинавської країни до Європейського фонду миру у розмірі 250 мільйонів норвезьких крон (близько 22 мільйонів євро) для передавання військової техніки українській армії.
- Державна Рада оборони Литви обговорила і затвердила трирічний план військової підтримки України у розмірі 200 мільйонів євро.
- 25 липня Міністерство оборони США оголосило про додаткову безпекову допомогу для задоволення критичних потреб України у сфері безпеки та оборони на 400 мільйонів доларів, який включає боєприпаси протиповітряної оборони та бронетехніку.
Постійний представник Росії в ООН Василь Небензя, котрий раніше звинувачував США у створенні “бойових комарів”, вкотре відзначився “гучною” заявою. Під час свого виступу він поскаржився на нібито українську політику “бандеризації” за його словами “російськомовних” селищ. Не забув Небензя також і про нацистські прапори.
Латвійська авіакомпанія AirBaltic розробила план відновлення польотів в Україну одразу після відкриття повітряного простору країни.
Влада Мальти анулювала візу офіційній представниці російського МЗС Марії Захаровій перед засіданням Ради міністрів закордонних справ Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ), котре відбудеться 5–6 грудня у Валлетті.
Спікер Палати представників США Майк Джонсон заявив, що не планує ставити на голосування у Конгресі питання про додаткову допомогу Україні.
Главі Чечні Рамзану Кадирову привезли в Грозний українських полонених, до яких він приїхав на американській бойовій машині M2 Bradley.