ПАРЄ вимагає проведення нових виборів в Грузії

Джерело: резолюція ПАРЄ
29 січня Парламентська Асамблея Ради Європи затвердила резолюцію, в якій запровадила санкції проти влади Грузії, вимагаючи організувати нові парламентські вибори під контролем ПАРЄ.
Резолюція ПАРЄ ставить жорстку умову до влади Грузії щодо запуску процесу дострокових парламентських виборів, які мають відбутися під моніторингом ПАРЄ.
Так, у резолюції зобов’язали:
- організувати “нові справді демократичні парламентські вибори”, які відбудуться під суворим міжнародним моніторингом та в умовах політичної незалежності державних інституцій та виборчої адміністрації
- здійснити негайні та ефективні кроки, щоб “дозволити Грузії відновити процес євроінтеграції”
- негайно припинити жорстокість поліції та порушення прав людини
- звільнити всіх політичних в’язнів до часткової сесії Асамблеї у квітні 2025 року
У відповідь “Грузинська мрія” заявила, що припиняє роботу в Парламентській асамблеї Ради Європи. Про це рішення оголосила глава грузинської делегації Тея Цулукіані. “Грузинська мрія” заявила, що низка застережень є “неприйнятними”, оскільки “несправедливі та безпідставні”.
На що президент ПАРЄ Теодорос Русопулос заявив, що шкодує про рішення грузинської делегації вийти з Асамблеї.
Я шкодую про рішення грузинської делегації вийти з Парламентської асамблеї Ради Європи після голосування в Асамблеї сьогодні ввечері щодо ратифікації повноважень делегації за певних умов, — заявив він. — Це ставить під загрозу діалог, який міг би допомогти просунути демократичні стандарти в Грузії.
Зауважимо, наприкінці листопада прем’єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе повідомив, що країна відмовляється від шляху до ЄС на найближчі чотири роки та від усіх бюджетних грантів Євросоюзу.
Це викликало масові обурення та протести у Грузії. Грузини щовечора виходять з протестами до парламенту Грузії. Силовики, своєю чергою, робили усе, щоб розігнати мітингарів, застосовуючи спецзасоби – водомети, перцевий газ, зафіксовано також побиття та затримання демонстрантів.
Такі силові розгони викликали осуд з боку Європи та США.
Натомість уряд Грузії звинувачує у протестах “п’яту колону”, європейських політиків, “місцеву агентуру” і наголошує, що недопустить “повторення українського Майдану у Грузії”.
- 27 січня Рада Європейського Союзу зупинила дію частини безвізової угоди з Грузією. Дія безвізового режиму скасована на невизначений термін для грузинських дипломатів та посадових осіб, що може призвести до того, що їм доведеться вимагати візи для в’їзду на територію Євросоюзу.
- Президент України Володимир Зеленський підписав указ про санкції проти представників влади Грузії.
- Посольство Сполучених штатів у Тбілісі прокоментувало рішення уряду Грузії тимчасово відмовитись від процесу вступу до Європейського союзу.
- Нідерланди просили Європейський союз тимчасово зупинити дію безвізового режиму для громадян Грузії.
Британський актор Г’ю Грант став неочікуваним героєм соціальних мереж після свого візиту на чемпіонат Вімблдону 2025 року, задрімавши безпосередньо під час тенісного турніру.
Росія зобов’язана компенсувати Україні збитки, завдані під час повномасштабної війни, заявив канцлер Німеччини Фрідріх Мерц на полях Конференції з відновлення України у Римі. За оцінками Берліна, сума завданих збитків становить близько 500 мільярдів євро.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
Американська співачка Бейонсе отримала випадкову хвилю схвалення та захоплення від російських громадян після свого концерту поблизу Вашингтона у межах світового туру Cowboy Carter. Увагу російських користувачів привернуло сценічне вбрання виконавиці, виконане в червоному, синьому та білому кольорах.
В Офісі президента нині оцінюють можливість звільнення двох міністрів — освіти і науки Оксена Лісового та охорони здоров’я Віктора Ляшка.