Уряд Кореї передав Україні 100 сучасних УЗД-апаратів

Джерело: Міністерство охорони здоров’я

Українські медичні установи отримали 100 сучасних ультразвукових діагностичних систем у межах гуманітарної допомоги від уряду Республіки Корея.

Загальна вартість цієї донації перевищує $12 млн, з яких $3 млн виділено на закупівлю УЗД-апаратів. Передача обладнання стала можливою завдяки співпраці Посольства Кореї в Україні та підтримці Міністерства охорони здоров’я України.

Це сучасне обладнання, яке дозволяє проводити широкий спектр досліджень. Апарат забезпечує високу якість візуалізації та, завдяки своїм функціональним та технологічним характеристикам, дає змогу діагностувати різноманітні захворювання.

Обладнання було передано до медичних закладів у 19 регіонах України, зокрема: Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Донецькій, Закарпатській, Запорізькій, Кіровоградській, Львівській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Херсонській, Чернівецькій, Черкаській, Чернігівській областях та місті Київ.

Як зазначає Міністерство охорони здоров’я, це обладнання застосовується в різних галузях медицини. У акушерстві та гінекології його використовують для моніторингу вагітності та діагностики стану репродуктивної системи. У кардіології — для обстеження серця, а в педіатрії — для досліджень новонароджених. Окрім того, апарат дозволяє оцінювати стан печінки, нирок, судин, суглобів та інших органів.

Головне управління розвідки попередило, що на тимчасово окупованій території Херсонської області російські загарбники навмисно створюють умови для поширення збудника сибірської виразки.

Генеральний директор АТ “Укрпошта” Ігор Смілянський відреагував на рішення Національного банку України, яким його визнано таким, що не відповідає вимогам професійної придатності керівника фінансової установи.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Росія готова відновити мирні переговори з Україною з того місця, де вони були зупинені.

На Львівщині правоохоронці оголосили підозру організатору прокату квадроциклів. Катаючись на одному з його транспортних засобів, загинула 17-річна дівчина.

У Кривому Розі зросла кількість загиблих унаслідок ракетної атаки РФ по місту 23 червня.